1. 1.
    akıllara ziyan bir rezalettir.

uganda'nın başkenti kampala'da bulunan türkiye cumhuriyeti büyükelçiliğinde düzenlenen cumhuriyet bayramı resepsiyonunda büyükelçimiz ve elçilik katibi romalı kostümleri ile arzı endam etmişler.
    tc uganda elçiliği cumhuriyet resepsiyonu rezaleti

büyükelçi ayşe sedef yavuzalp ve yardımcısının sanırım türk ve türkiye tarihinden haberleri pek yok.
    tc uganda elçiliği cumhuriyet resepsiyonu rezaleti

zaten büyükelçimizin de türkiye ile pek alakası yok.
    kendisi ürdün'de doğmuş, yurtdışında okumuş falan.
    http://kampala.be.mfa.gov.tr/Mission/Biography

o yüzden bizim kültürümüzle alakalı saçmalaması gayet normal.

neyse ki dışişleri bakanlığı büyükelçiyi geri çağırmış.
    http://www.milliyet.com.t...2771546&utm_term=post

şimdi iyi bir fırça yesin ve türk kültürü ile ilgili belgeseller seyretsin de eğitilsin biraz.
    25 -7 ... tengir budun
  2. 2.
    link ölü dedektif kardeş.

edit: tamam düzeldi.

ne var lan bunda. adamlar kahpe bizans 3 ün çekimini yapıyorlarmış.
    5 -9 ... lan senin de nickinin de amk
  3. 3.
    Ya moruk her gittiğimiz yerde arabımsı fes kaftan falan kuşanıp rezil rüsfa oluyoruz zaten ilişmeyin de bari uganda ya medeni görünelim.
    12 -11 ... flat head
  4. 4.
    Gereksiz bir tepki.

Türkiye roma mirasının en meşru temsilcisi olan ülke . Kayser-i rûm yanı roma kayseri diye unvan alıyordu bizim hükümdarlarımız.

Roma hukuku, hakimiyet anlayışı tarihimize sinmiş. Bence güzel bir iş yapmışlar bizim türk insanı anlamamış.

Üzüldüm.
    9 -8 ... muhendis tarihci
  5. 5.
    Kadından elçi yaparsan böyle olur işte.

Şaşırmadım.
    5 -12 ... marul roka ve kadin
  6. 6.
    Benim burada en şaşırdığım olay tc'nin uganda'da elçiliğinin olması oldu.

Bu uganda'nın meşhur diktatörü idi amin vardı, herifin, genelkurmay baskanini bir akşam yemeğinde yediği rivayet edilir. Böyle bir yer.
    3 ... gaspirali
  7. 7.
    kadın bunu bilinçli bir şekilde yapmamıştır. kadınlar toplantılarda ya da herhangi bir etkinlikte geleneksellikten çok estetiğe önem vermeye çalışırlar. burda da estetiği ön plana çıkarmaya çalışmış ki bence fena olmamış. ben begendim.
    1 -5 ... ruh okuzu
  8. 8.
    bence de tamamen lüzumsuz bir tepki.. sözcu gazetesinin çomarlığı...

ben yazacaktım ama mühendis tarihçi benden önce yazmış...

roma imparatorluğunun yaşadığı toprakların üzerinde yaşıyoruz.. bir çok bakımdan romanın ve bizansın devamcısıyız.. dolayısıyla elçinin yaptığında şaşılacak bir şey yoktur..

soru: elçi abbasi sultanı elbisesi giyseydi bu kadar çok tepki alır mıydı?

bence elçiye diş bileyen ve sözcü gazetesinde tanıdıkları olan bir elçilik çalışanının marifeti..

ilaveten, ülkenin şu anki durumunu göze alırsak, uganda elçisinin kıyafet balosunda ne giydiği sözcü'nün manşeti olabilecek kadar önemli mi? şu civcivli ortamda bu kadar mı haber kıtlığı çekiyor sözcü gazetesi?
    9 -6 ... arbutus unedo
  9. 9.
    Cumhuriyet resepsiyonu değil cadılar bayramını kutlamışlar.

Zeus affetsin.
    3 -1 ... serdarsl06
  10. 10.
    Sanki Fikir Elçilik katibinden çıkış gibi duruyor.
    ... judas