1. 1.
  "devletin dini olmaz" diye götümüzü yırtarken ve islam'la bağdaşır bir yönetimin inanç özgürlüğünde temellendiğini, bunun da laik yönetimde mümkün olabileceğini dillendirirken; devletin dini islam'dır diye direten kendini bilmezlerin, gerek din derslerinde, gerek üniversitelerde ilahiyat eğitimlerinde uygulamada gösterdikleri anlayıştır.

  bakınız okullarda anlatılan sünni anlayıştır. bakınız ilahiyatçıların, diyanetin tutumu sünni bakış açısıdır. Biz ne kadar gerçek inanç özgürlüğü diye götümüzü yırtsak da, sözde islamdan bahseden bazı kimseler uygulamada anti-islamcı tavırları ile garabete devam etmektedirler.

  devletin dini mini olmaz ağabeylerim ablalarım. biraz sevgi, biraz hoşgörü. islamı doğru anlayın, evirmeyin...
  1 -1 ... fidelcastro
 2. 2.
  teorik olarak yanlış, pratik olarak turnayı gözünden vuran bir tespittir. teorik olarak yanlıştır çünkü tc anayasasına aykırıdır. pratik olarak doğrudur anayasayı bir kere delmekle bir şey olmaz * diyenler anayasaların yurttaşları korkutmak yöneticileri dolayısıyla devleti kollamak için yapıldığını sanarlar. değilse dokunulmazlık zırhları bu kadar kalın olmazdı. seçilmiş ya da atanmış devlet yöneticisini bu kadar kollayan bir anlayış zor bulunur. laf nerden nereye geldi.
  türkiye'nin devlet politikası
  2 ... bostorgay
 3. 3.
  netekim aksi kanıtlanamaz bir önermedir.
  1 -2 ... udineseli buse
 4. 4.
  aynen öyledir.
  ... doc dr akil hocaoglu