bugün

herkesin kimlik no su çifttir ve ilk 10 rakamı toplayınca elde edilen sayının birler basamağı 11. rakama eşittir.
tc nosu : abcdefghıjk
k herzaman çift sayıdır.
a+b+c+d+e+f+g+h+ı+j= mn gibi iki basamaklı bi sayı
n=k dır.
insanı şoka sokabilirliği bugün itibariyle kanıtlanmıştır. naptın, meteoru durdurabildin mi bari?

(bkz: hmmm)
(bkz: demek ki dalga buna dik bir şekilde geliyor)
(bkz: hayatın şifreleri)
birler basamağı zatan 11. rakama denk geldiği için eşit olmasından daha normal olacak bir şey yoktur.
(bkz: tc kimlik numarası)
(bkz: tc kimlik no)
tc kimlik numarası başlığı altına yazılsa öğrenemeyeceğimiz bilinmeyenlerdir.
(#12010805)
(bkz: ömer çelakıl mod)
büyük ihtimal maalesef 40 yapar.
(bkz: #11414986)
bütün rakamları toplayıp 2 ile çarptığınız zaman yine size çok rakam veriyor. evet ilginçmiş.
hiç bir işe yaramadığıdır.

mesela bayanlar evlendiklerinde soyadları değiştiğinde tc numarasıyla eczaneden ilaç bile alamazlar. neymiş efendim sgk ya evlendiğini soyadının degiştiğini bildirmeleri gerekiyormuş. ee o zaman bu tc niye var devletin nikah dairesinde evleniyorsun ama hiçbir devlet kuruluşu bunu sen bildirmeden öğrenemiyor.

çok faydalıymış bu tc no ha iyiki yapmışlar.
tc numarası= abcdefghıjk

a+b+c+d+e+f+g+h+ı+j+k=yz

z<k'dır.

tabi bu her zaman böyle olmayabilir.

z>k
z<k
z=k 'da olabilmesi pek mümkündür.

(bkz: kendi yaptigi kolpaya inanmak)
her yerde ve işte bizden istenen ve artık ezberlediğimiz 11 rakamdan oluşan bir sayı kümesidir.
toplandığı vakit 40 çıkabiliyor. topladım ve şimdi üzüntü içindeyim.
40 yapar
kimsenin tc kimlik numarası aynı değildir.
tersten bakıldığında hiç bir tc kimlik numarası aynı olmaz.
hayvanların tc kimlik numarası yoktur bir de. hayvanına tc kimlik numarası almaya çalışan olmuş mudur, olmuştur.
http://www.eksisozluk.com...eki+hayvan%C4%B1+g%C3%B6r
Ne kadar geniş kapsamlı bir araştırma yapmamış olsam da batıdakilerin çift biterken doğudakilerin tek sayı ile biter diye duymuşluğum vardır.
tabikide 0 çift sayıdır bunu bütün sayısalcılar bilir.
cumartesi günü yapılan açık öğretim sınavında birçok kimlik numarasına bakma şansım oldu 2 ayrı sınıfta da görev yaptım ve her iki sınıfta da en az dört kişinin kimlik numarası tek sayıyla bitiyordu.
Her bir tc kimlik numarası bir elementin atom numarasına tekamül etmektedir.
Nasa daha iyisini yapana kadar en iyisi budur. * * * * *
Bildiğimiz gibi TC kimlik numarası 11 haneden oluşur. Ve şaşırtıcı olan şey şudur: kimlik numaranızın ilk 10 sayısını toplayın ve çıkan sonucun birler basamağı size son rakamı verir.
11 haneli bu rakamların ilk sayısını son sayı ile çarpıp çıkan sonuca 6. sayıyı eklerseniz gıııırrhhh yapar. kabul edin beklemiyordunuz bunu.
1 ile 9 arasında ki sayılardan oluşur.
(bkz: allah hikmeti).
bütün rakamların farklı olduğu bir tc kimlik numarası yoktur. allah allah nasıl olur ya.