bugün

görsel

Bir ezberleme ve zeka ilişkisi sorunsalıdır.

Ben 》 matematiksel ve sosyal ile müzikal ve dilbilimsel zeka türlerindeyim.

Ama ne matematikten ne de müzikal den anlarım. Sadece müzik dinlerim. Dilbilimsel ise fena değil. Sosyal zaten alanım.

(bkz: swh).
ben yokum burda 2+2+3+2+2.
Benim ezberleme şeklim yok içlerinde.
Demek ki zekasızım.
gardner Ağlıyor şu an.
on numara saçma bir kategorizasyon.

okuma şekli tamamen rakamsal sıralamanın kişiye çağrıştırdıkları doğrultusunda gelişir.

örneğin; benimki 212 ile başlıyor. istanbul'da daha önce yaşamış olmam, telefon kodlarına ilgim veya ister istemez hayat boyu çok maruz kalmam yüzünden 3 basamak okuyarak başlıyorum. atıyorum, ilk dört hane 8080 olsa, "118 80 seksen seeeksen" reklam cingılını çağrıştıracağı için 2+2 şeklinde başlayarak okuyacaktım.

şu tabloya inanan maldır.
analitik zekaymışım. gerçi ben zekasız olduğumu düşünüyorum ama neyse, ver menteri.
4+3+3 benim ve evet bildi.
4+2+2+3

Yok burada neden çünkü sıradışı dahiyim.
zor degılkı her daım aklımda.
Oyun ingilizcesi dilbilimsel oluyorsa sıkıntı yok. WTs *** offer me PM.
3-3-2-3 ofansif.
müzikal ve linguistik çıktık hadi bakalım.
3+3+2+3

halbuki matematiğim zayıf aq.
tc kimlik ezberlemek biraz zor, ben 2+2+3+2+2 şeklinde ezberlemiştim.
Ben tek tek ezberledim, o ne oluyo yani???
Tek tek ağardi bak saçlarım tek teeek.
2 2 2 2 1 2 nerde?
3+2+2+2+2.

ben böyle ezberlemişim
Analitikmişim. Hayırlı cumalar beyler.
2+2+2+3+2 şeklindeki anlamsız ezberim ile bir zeka belirtisi göstermediğim gerçeği ile karşılaştım.
ayrıca, annem ve babama ait kimlik numaralarını da bu sistem ile ezberlemiş olmam bu zekasızlığımı perçinledi.
Hayatımda gördüğüm en dangalakça çıkarım.

3-3-3-2 kullanıyorum ama benim 2 tane üçlü bildiğin ardışık. Kolayıma böyle geldiğinden bu şekilde kullanıyorum. Ne müzikalim ne dilbilimselim(bu ne demekse).

Fala inanan, rüya tabirlerine bakan insanlar hedefleniyor sanırım.*
gardner: ne diyo lan yine bu dingiller.
11 11 11 11 111.
2+(0)+2+2+2+2

Sosyal müzikale yakınım ama değilim.
Saçmadır. Sifre vs. Olan Başka sayı gruplarini farklı biçimlerde ezberliyorum. Bu denilenlerin hepsi var bende o zaman.