bugün

Anlayamadığım bir merak.

No one;
Really no one:
Tc erkeği: eğer öyle bi kız varsa nikah basarım

Aynen amk kız da oturmuş senin ona nikah basmanı bekliyor. Aq kuru götlüsüne bak hele hele.
Türk erkeğinin totosunun kuru olduğu gerçeği de böylece açığa çıkmış oldu.
olmayan merakımdır.
Zengin parasından fakir avradından oynarmış hayatım.
Kuru götlü ne yapsın para yok pul yok tek tesellisi evindeki amcık. gir oyna çık oyna.
Napalim şimdi evlenmeyip şerefsizlik mi yapılsın. Yani bu zamane kızların kendileriyle oynanması hoşlarına mi gidiyor nedir.
basma merakıdır o. en fazla 50 yıla ne evlilik ne de nikah diye bir şey kalır zaten.
kuru göt nedir abi. lan bugün sözlükte çok eğlendim herkese teşekkürler.
iğrenç belaltı konuşmalar. Basmalı mürekkepli. iğrenç.
kadını kaybetmekten korktuğu için, basayım nikahı da tapusunu alayım zihniyetidir!
ama nikahı bastıktan 6 ay sonra pişman olup ''bu nikahlı karım şurada hele bi dursun da, ben gidip arada başka karılara basayım'' zihniyetine evrilir.
yok öyle bir merak.
tv ekranlarında hergün çocuğun babası kim, aldatan kaçan başkasıyla yaşayan kadınlar vs olaylara bakınca...
nikah yap yapma bu sorun değil artık, asıl sorun nikah yapacak kadınların neslinin tükenmeye yüz tutması;asıl sorun bu.
nikah bassanız ne olacak basmasanız ne olacak?
karşınızda ki insan " nikahım senin omuzuna, bacaklarım başkasının omuzuna" dedikten sonraa...

sadakat bağlılık saygı sorumluluk fedakarlık anlayış sabır ve bunun yansıması olan aşk olsun da, kadın erkek birlikte yaşamasına evlilik mi takılma mı sevgili mi eş mi adı ne olursa olsun ne derseniz deyin; nikah olmasa da olur.

evet, evli (nikahlı) biri olarak; akşam yatağa her yattığımda allah'a "bana böyle bir eş verdiğin için sana şükürler olsun. ne iyilik yaptım da bu insanı bana eş kıldın ya rabbim?" diye 19 yıldır dua eden biri olarak, nikah benim için önemsiz.

evet, yukarıda ki durumlara bakınca (tv ekranlarında kaçanlar aldatanlar babalık testleri tartışmalar cinayetler vs) çevremizde ekranlarda yaşananları görünce, nikahın ne önemi var?

bir insan ile birliktelik yaşayacaksınız. nikah en son isteyeceğiniz şey.

bir araba değil, ruhsat sayesinde ona sahip olup sizin olduğu belli olup sizi yarı yolda bırakmayacak.
bir ev değil, tapusu sizde olup size ait olduğu resmiyet kazanmış başkası gelip oturamayacak elinizden alamayacak yaz kız soğuk sıcak size barınma sağlayacak ev değil.
nikah, evinizi arabanızı olası bir hasardan koruyacak bir sigorta kasko değil.
bunun için sahip olma dürtülerinizi gözden geçirin.
bir insandan söz ediyoruz.
nikah en son isteyeceğiniz, olmasa da sorun olmayacak bir durum.
o 50 kişi bir zamanlar nikahlı olan biri için kuyruğa giriyor.
kadın veya erkek suçlu her kimse; nikah kadının genelev de çalışmasını (kadının orospu-erkeğin peevenk olmasını) engelleyemiyor demek ki...
evininin kadını çocuklarının anası mevzusu.