bugün

Hayırlı ve kahveli cumalar.

ülkenin beka sorunu olmasından dolayı yapılmış ve bu şekilde ikram edilmiş kahvedir.
şöyle;
görsel

vallahi ben 43 yaşındayım ilk defa böyle bir kahve görüyorum.
bu nedir yahu?

cumhurbaşkanlığı sarayında neler yaşanıyor? ne alemler yapılıyor?

işin trajik yanı bunlar paylaşılanlar.
ya paylaşılmayanlar?
yani bizim bilemediklerimiz, göremediklerimiz?

sarayın arka odalarında neler dönüyor kimbilir?

ya işte, millet çöpten soğan toplasın, sarayda antep fıstıklı kahveler içilsin.

müstehak mı bu millete?
sonuna kadar müstehak.

--- spoiler ---
yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
--- spoiler ---
hangi ülkede görülmüş? bizim ülkemize bakar mısın, çay dağıtan adaylar ve ötesi, alıştım normal geliyor.
Üstüne para versen içmem, fıstık ve kahve ne alaka? Gösteriş için ne yapacağını şaşırdı insanlar.
Bu arada, "komşusu açken tok yatan bizden değildir." diyen bir peygamberin ümmeti nasil oluyorda "devlet erkanı bi ayrıcalığı olsun" gibi saçma sapan bir düşünceye destek veriyor anlamak mümkün değil...
Cumaya gidecek, enerji lazım.

O kadar bağırıp çağıracak, adam.
bir (bkz: badem unundan kurabiye yiyen first lady) değildir.

kuruyemiş seviyorlar demek ki.
29 yıllık kahveseverim, böyle sanat görmedim... de tam da bu noktada aklımda ufak soru işaretleri oluştu.

fincanı tam olarak nereden tutuyoruz?
fıstıkları da kahveden sonra yersek fakir olduğumuz çok mu belli olur?
neyle yapıştırdınız lan onları?
sen cumhurbaşkanı ol sen de iç şeklinde efsane bir savunma gelmiş kahvedir. bunu söyleyen ve benzerleri günlerdir sol tarafın ırzına geçiyorlar ekrem imamoğlunun "kendi parası ile aldığı" saat yüzünden. ne biçim bir zamana ne biçim tiplere denk geldik lan yıllardır düşünüyorum düşünüyorum çıkamadım işin içinden.
Kahveden ziyade afrodizyak şurubuna benzettiğim hede.
Yemin et lan inanan cumhurbaşkanına komşu olsun.
değişikmiş ilk defa gördüm, nerede satılıyorsa alıp deneyelim.
valla ben böyle bişey daha önce hiç görmedim. antep fıstığını yanına bi tabağa koyup yesen daha "normal" olmaz mı?
Ulan akpartiden tiksinirim eyvallah da bu kadar mı görgüsüzsünüz..dışarda o kahve 9 lira civarı satılıyor, maliyeti taş çatlasın 3 lira..en fazla 3 lira abarttım bak..

3 lira maliyetli içeceğe bu kadar laf yapmayın amk sığırları, küçük düşmeyin.. Adamın yığınla falsosu var da bu onlardan değil

Çoluk cocuk cahil cühela dolu amk yeri
beştepede içilen bu kahveyi normal bulup,
sözlükte yazan holding ceo' larını tanımamıza vesile olan başlık.

not: yaşımı bilen bilir.
içtiğim kahveler her metrede bir damlatılsa ve her damlaya bir ağaç dikilse yurdum amazon ormanı olur.
gelgör ki ben böyle bir kahve görmedim. beyaz çay da hiç içmedim. ejder meyvesi suyu da... çünkü hyatımda hazine destekli avanta hiç olmadı... olmayacakta...
ne keyfi yahu. gösteriş yapacağım diye işkence.
ben kenarlarına pütür pütür fıstık yapıştırılmış fincandan kahve içsem dudaklarım yara olur. gerçi sonradan görmelerin dudakları el öpmekten nasır bağlamış olabilir. onlara koymuyordur.
Kahveden başka her şeye benziyor.
Dilerim dermansız dertlere sebep oluyordur. Halkın paralarıyla yiyip içmeye doyamayanların sonu yine aynı sebepten olur.