1. .
  Milletvekillerinden icraat bekleyen vatandaşın ikaz cümlesidir.

  Haytalık etmeyin çalışın, getirtmeyin bizi oraya.
  -2 ... kizilmaske
 2. .
  doğruluk payı içermeyen söz öbeğidir.o meclise girdikten sonra yan gelip yatmayan , cebini doldurmayan milletvekili sayısı yok denecek kadar azdır.
  meclise gitiklerinde yan gelip yatmak dışında yaptıkları iki eylem vardır. birincisi eğlenmek amacıyla diğer vekillere sataşmak , ikincisi ise hamili kartlar yazmaktrır.
  milletvekillerinin beyinleri adeta tatile çıkmış gibidir yada hiç olmamıştır.
  kendilerine bakmadan diğerlerini eleştirmeleri ise yüzsüzlükte gelebilecekleri önemli aşamalardan biridir.
  ancak meclise girdikten sonra değer kaybeden * ve beş para etmeyen bu insanlara , yan gelip yatmaları karşılığında oldukca yüklü miktarda maaş ödenmekte ve devlete yemelerine imkan sağlanmaktadır.
  ... ramorin
 3. .
  kanımca söylenmemesi gereken sözdür. milletvekillerinin ne de olsa bir gücü oluyor ve bunu kötü yönlerde kullanmaya kalkar, "iş iş dediniz, başımın etini yediniz, herkesin işi kendine" diyerek sadece kendine çalıştığı vakitte yan gelip yattıkları günleri ararız alimallah.
  ... enel hak
 4. .
  öyle bir yatacaksın ki yattığın anlaşılmayacak.
  -1 ... bonkor banker
 5. .
  çok doğru bir önermedir yan gelip yatamazsın. oturduğun yerden elini koluna bağlayıp başını masanın üzerine koyarak uyku moduna geçersin. arada sırada hır gür olunca kafanı kaldırıp etrafa bakarsın belki lazım olursan arada birde oylamalar da elini kaldırırsın.
  1 ... kuntayi kinteleyen adam
 6. .
  tbmm yan gelip yatma yeri değildir ama yatanlar da haklı yahu çünkü biz kendimiz istikrar diye duranlığa oy vermişiz. adamlar ne yapsın öyle günlük bi kaç beylik lafla günü geçiriyorlar..arz talep meselesi..
  ... hefeweizen
 7. .
  (bkz: milletvekillerinin sidik yarıştırma çabası)
  ... balta