bugün

sırrı süreya önder'e ait yaklaşık beş dakika uzunluğunda bir kısa film.
(bkz: erol taş)***
sinir veya kendini savunma durumlarında kişinin bilinçaltında oluşan cümle. Bu durumun genetik olabileceğini düşünüyorum.
erkeklerin kendi aralarında birbirlerine etrafta güzel kız yok diye sormak için kullandıkları cümle olabilir. etrafta hiç tavlancak kesilcek güzel endamlı edalı hatun yoktur. taş yok mu taş diyerek iç çekerler.
sinirlenen bünyenin atacak taş aramasıdır. bu söz söylenirken yerlerde taş aranır.
bir üst modeli 'hanım koş tüfeğimi getir'dir
(bkz: ummadık taş baş yarar)
taş yok mu taş taş verin lan bana diye devamı gelen söz topluluğu.
kokainman söylemidir.
sırrı süreyya önder in, içinde güzel espriler olan bir kısa filmidir. verilmek istenen mesaj yıllardır adıyaman ve malatya nın nemrut u paylaşamaması konusu üzerinden verilmektedir.
ayrıca, "ben buna şimdi bir zarar vericem, haberi olsunda kaçsın, kurtulsun" amaçlı kullanılır büyükler tarafından.
(bkz: taş var köpek yok)
(bkz: bunalımlar)
şov amaçlı tehditkar eylem. (bkz: ısıracak köpek dişini göstermez)
kavga öncesi türk nidası.
kavga öncesinde bazı kişiler tarafından refleks olarak söylenen söz. belediye otobüsünde bile duymuşluğum vardır.
3-5 yaşındaki çocukların mahallede diğer akranlarıyla atıştıkları sırada karşıdakinin gözünü korkutmak için söylenen sözdür * genellikle taşın bulunması ve karşıdakine atılması eylemiyle biter *
(bkz: hanım koş taşımı getir)
hani kızarsında bi şey ararsın ya etrafında işte o şey bu taş.

taş yok mu taş
(bkz: #2088481)
Sırrı Süreyya Önder' in Nemrut Dağı ile ilgili hazırladığı, mutlak surette izlenmesi gereken kısa filmdir. Buyrun, iyi seyirler:

http://www.youtube.com/watch?v=MpQIhAXS74M

(bkz: taşı gediğine koymak)
akçadağ'lı olması muhtemel bir delikanlının zor bir anında ağzından ansızın çıkıveren bir tepkidir. *
taş yok mu taş diyip taş atma eylemini gerçekleştirip sonradan pişman olabilme durumu aman öfkenize yenilmeyin.