bugün

makyajsız, bakımsız teni, eski püskü elbiseleri içinde bile dipdiri bir vucüdu olduğu her halinden belli hatunun üç beş kuruş için dilencilik yapmasına tanık olduktan sonra hayret edip, hayata lanet okumaktır.

geçen bizim dükkana da uğradı böyle birisi. ne ayaksın diyerekten, biraz lafa tutayım dedim. önce kikirdedi ama sonra dökülmeye başladı. kocası verem hastasıymış, erken yaşta evlenmişler, kira, geçim, vs vs anlattı bildik hikayeler işte. dedim maşallah elin yüzün düzgün istersen bir şeyler ayarlayabilirim, ha ne dersin? tam böyle muhabbeti ilerletirken. lavuk komşu esnaf olaya müdahil oldu. lan oğlum sadaka veriyorsan ver, oyalama kadını günahtır diyerek tekerime çomak soktular. hepsi fesat, amk. neyse bozuk yok deyip kartımı verdim. ararsa detayları konuşuruz, artık.
ruhunda dilencilik vardır.
bedenini satmak yerine onurunu insanların ayaklarının altına alarak dilencilik yapmayı tercih etmiştir. her gün gazete manşetlerinde dün şunla yattı bugün bununla kalktı haberleri yerine, aç karnını doyurabilmek için elini açmıştır sokakta. kıçını açmasından iyidir. böyle annem olmasını yeğlerim.
taş olduğu için dilenmek zorunda kalmış olabilir, artık ne yaptı da Allah onu taş etti bilinmez.*
taş gibi olduğu halde dilencilik yapan kadın mı ne taş gibi olduğu halde dilencilik yapan kadın ben öyle bir şey görmedim ben 55 yaşındayım biz taş olmayan kadınlar dilencilik yapar sanıyorduk taş olarak bize gelmez o işler.

Nostaljik, http://www.youtube.com/watch?v=ucUujPhO7w4
çaresiz ve kocası hasta bir kadından faydalanmaya kalkan orospu çocuklarından daha haysiyetli kadındır...
Basligi acanin acilen herhangi bir geneleve gitmesini ongordugum olaydir.zira yakinda bizi de s.. neyse
çalışmanın dilenmekten daha zor olduğunu düşünen kadındır.
ruhu taş olan kadındır.
orospuluk yapmamayı tercih edip amının teri yerine dilinin teriyle para kazanan kadındır.
aramaya inanmayan kadındır.

(bkz: aramaya inanmak)