bugün

Şimdi herşey tamam , yargı'nın bu ülke'de çok hızlı işleyebileceğini
hepimiz öğrendik. 8 dakika'da adamları temize çıkardık . MGK 'nın 2 ay önceki toplantısında açılıma tam destek vardı . Dün ise ,tedirginlikle beraber bundan sonra ne olacak soruları ?
Benim merak ettiğim ise şu , bu ülkede yargı işliyor ya , diyarbakır'da , siirt'te , van 'da taş atan cocukları tutukladılar .
Cezaevine koydular , belli zaman aralıkların da hapiste yaşayacaklar .
Hatta hiçbir eyleme katılmayıp , düşünce suçundan yatanlar var .

Şimdi bu cocuklar cezaevınde , onları bu şekilde kışkırtanlar , ülkeye karşı dolduranlar yıllarca dağda kalmış PKK'lılar serbest iken , bu çocukların orada kalması tutuklu yargılanması sizce dogru mu ?

Adaletse, insan hakları ise , yargı ise , burada da işlemeli mantıklı düşününce doğru olan bu.

Devlet öyle bir taşın altına elini koydu ki , daha bunlar iyi günlerimiz ..
baklava çalan çocuga da 5 yıl. teröriste beraat. *
Bebek çalan kıza 8 yıl , terörist e beraat . hayırlı uğurlu olsun..

edit: bok var değil mi eksiledin yazar arkadaş ?
(bkz: başbakan asıp teröriste dokunmamak)
(bkz: taş atma dağa çık)...
işçi ve memurun meydanlarda haklı zam talepleri sonrasında devletin onlara müdahalesi ile karşılaştırıldığında insanı derinlemesine üzen durum. hayatlarının daha başlangıçlarında olan üniversiteli öğrencilerin % 500 lere varan harc zamlarını protestosu sonucunda gözaltına alınıp gördükleri müdahale ile kıyaslandığında insanı derinlemesine yaralayan durum. meydanlarda başbakan'ın konvoyunun önüne çıkıp işsizim iş istiyorum diyen gençlerimize yapılan müdahaleler ile karşılaştırıldığında insanı yaşamaktan soğutan durum.

devlete güç göstergesi yapar gibi, ağalar gibi elini kolunu sallayıp hakim karşısında pişmanız bile demeyip, üstüne inatla ifadede sayın öcalan diyen bu teröristlerin serbest bırakılıp, meydanlarda ailelerini geçindiremedikleri için zam isteyen memur ve işçilerin dayak jop ve gaz yemesi gerçekten kafalarda soru işareti bırakıyor.
(bkz: bu karar hukuki değil siyasi dir)
kabullendiğimiz, alıp kabul edip seyrettiğimiz acizliklerimizden sadece biridir. hakarete aşağılanmaya alıştırılan milletim bunu da yutacaktır, daha alasını da... genişlemiştir, tıynetsizleşmiştir.
(bkz: takdir i tayyib)
şimdi ben sokakta bu dağdan inenlerden birini görsem ve akabinde kafasına taş atmak suretiyle pekmezini akitsam* acep kaç yıl yerim diye bana sorduran başlık.
yazık... malesef türkiyede adalet adına herşeyi tükettik. içeride o kadar kader mahkumları varken , yüzlerce şehitlerimizin katillerini 20 dk da serbest bırakılması içimizi yakan bir durum. artık terörün hükümette , üniversitelerde , içimizde olmasına şaşırmıyorum . bundan 10 yıl önce de aynı şekilde serbest bırakılmışlardı , şimdide serbest bırakıldılar. değişen birşey olmadığı gibi daha çok bölünmemize neden oldu . *
(bkz: orman kanunu)
ananı'da al git tayyip.