bugün

asla yeni pişmiş kahve kokusunun yerini alamayacak kokudur.
sofraya davet eden bir kokudur. özellikle sabahları birçok çayseverin sıcak yataklarını bırakıp kahvaltı masasına gitmesine yardımcı olur.
henüz çayın tam olgunlaşmadığına delalettir. bu durumdaki çayı sakın içmeyiniz ya da ikram etmeyiniz.
ancak, kızarmış ekmek kokusu ile combodur bu be.
soba üstündeyse, ev sıcacıksa, herkes 32 ekran televizyonda kanal 7 kurtlar vadisi'ne odaklanmışsa, ne güzeldir.
Duygulandım sözlük.
içine TOMURCUK denilen güzel kokulu güzel aromalı çaydan da bir tatlı kaşığı atıldığında tarif edilemez zevk alınıyor.
(bkz: hayattaki küçük mutluluklar)
ehil eller tarafından yapıldığı zaman hayatın kokusu durmuna gelen enfes kokudur.
taze türk kahvesinin kokusu ondan daha iyidir.
insanı hemencecik tazeler.
hele bir de yanında patates kızartmasının baş döndüren kokusu varsa, o güzel anneye kocaman bir öpücük yakışır.
eğer demlenen çayın içinde bir kaç tanede karanfil var ise işte o zaman bütün günün yorgunluğunu alır.
kokusu alındığı anda yorgunluğu gidermeye başlayan mistik kokudur.

bu nasıl zulümdür? hiç niyetim yoktu çay demlemeye ama dayanamıcam. gidiyorum.
Nrrde o eski çaylar.
içerisine bir tutam kaçak çay eklenmiş ise ekstra hoş gelecek olan kokudur. yarenleri fırından yeni çıkmış sıcacık simit ve peynir kokusu..
Bana her zaman aile ortamını hatırlatan bundan mütevellit kendimi güvende hissetmeme neden olan koku.
yanında bir de pötibör bisküvisini gözünüzün önüne getirebileceğiniz kokudur. dizilmiş sıra sıra bardaklar, kaşığın bardağın içine atılırken çıkan sesi, sohbetler, izlenen filmler, programlar vs, işte küçük ama sıcak mutluluklar.
Bazı durumlarda bünyede adeta narkoz etkisi yapar. Yorgunsanız o koku burnunuzdan girer, adeta bütün vücudunuzu dolaşır çıkar. Rahatlatır.
çayı sevmem ama kokusunu severim.

yanında da taze simit ile kombo yapılır.

selam ve simit ile.
o koku baştan çıkarıcıdır. zaten taze demlenmiş çayı özellikle kahvaltıda içmek de ayrı bir keyif verir. ben çay düşkünü olmamama rağmen asla taze demlenmiş çaya hayır demem.
Koku ne kadar güzel olursa olsun
Yanında sevdiklerin yoksa boş.
Kaşıkların bardağa değerkenki sesi sevimli olabilir
Sıcak bir muhabbet yoksa boş.

Ama bitki yalnızda olsan her türlü iyi gider.
Baş ağrısına iyi geldiğine inanıyorum. Beni çok rahatlatıyor.Hele ki bergamotu bol ise.
hele bergamotlu olanı apayrı bir candır.
okulda boş koridordaki mutfağın yanından geçmek bile huzur veriyor. ruhumu okşuyor. burnum, ciğerlerim, beynim açılıyor.
ailenin evinde, mutlu bir sabaha uyandığının işareti.
Yanında da parliament.
Fırından yeni çıkmış Taze, sıcacık simit kokusuyla birleştiğinde daha da güzeldir.
güncel Önemli Başlıklar