bugün

(bkz: tayyip i üzmek allah i üzmektir) vb. saçmalıklara inanan, filistin'de, ırak'ta, lübnan'da, afganistan'da amerika, israil tarafından katledilen insanlara üzülüp amerika ve israil düşmanlığı yapıpta, amerika ve israil tarafından piyon olarak kullanıldığı açık şekilde ortada olan partiye oylar yağdırıp, o parti başkanına putlar gibi tapan kişilerin düşüncesidir.

(bkz: recep in tavukları) *
recep tayyip erdoğanı gerçekten seven insanların söylemeyeceği sözdür. çünkü, onlar herkesten daha çok bilir canını veren * alacaktır o canı. puta tapar gibi taptığının farkında olmayan insan saçmalığıdır.
ya yalakanın önde gidenidir ya da kafayı üşütmüş aklını fikrini adeta taptığı lideriyle tozutmuş bir kişidir. ama ilk değildir kimleri başının üzerinde taşımadı ki bu millet. bu da geçer gider unutulur.
OY VERMEKLE YETiNEMEMiŞ iNSANDIR. BIRAKIN VERSiNDiR. YÜZDE KIRKYEDiDEN BiR EKSiLiNCE HESAPLARI YAPMAK iÇiN KOLLARI SIVAMAYI BERABERiNDE GETiRiR BU.

(bkz: HANi BENiM RECEBiM RECEBiM CANIMI DA VERECEĞiM)
(bkz: geber) *
(bkz: tayyip istesin camimi veririm)
rte'yi yüceltme kampanyası capture two.

(bkz: saçmalayan insan modeli)

(bkz: yaratıcıyla kulu bir tutan zihniyet)

(bkz: hani benim recebim)
(bkz: adnan şenses)**
(bkz: emine erdogan)
(bkz: akp iktidar olmassa çocuğumu keserim) diyen travma sahibi kişinin uzaktan akrabasıdır.
tayyip istesin canımı veririm.
zaten istiyor.
ekonomi odaları tayyip erdoğan ın, ekonomi büyüdü lafına: "büyüdüyse de hormonlu büyümüş" dediği bir ülkede, zenginin fakirin arasında mükemmel uçurumlar var iken ve kimse bunları görmeden iki kg patatese oyunu satabilirken, tüm paramız yabancı sermayeye katkı yapar ve ülkeyi türk uygarlığına çeviren ata yı unutturmaya çalıştırdıkları sırada insanların da unutmaya ne kadar eğilimli olduğunu görürken; evet,
veriyorum zaten.
sessiz, sakin, tüm başa geçenler tarafından sadece para için kandırılır sömürülürken; tüm başa geçenler sadece kendi akrabalarını doyuracak parayı toplamaya adapte, milletin hizmetlisi olarak değil, efendisi olarak o noktaya gelirken, milletim onlara boyun eğer, halılar sererken; öleyim zaten ya!
bir insan doğduğu milletin düşünce ve yaptıklarıyla bütün olamıyorsa benim gibi: onu yönetenleri, diğerlerinin bayıldığı kadar sevip bağrına basamıyorsa, kendi için bir şey yapılmadığını düşünüyorsa benim gibi, ilerde o adamcağızlara oy vermedi diye iş olanakları sınırlanabiliyorsa, neden yaşıyorum ya!
istiyor farkındayım. ona oy vermeyen herkesin canını istiyor.
ben de vereyim. ama o mutlu olsun diye değil. aptal yerine konduğumuzu görerek, engel olamayarak gurur kırıklıkları çekip, güçsüzlüğüme teslim olup yedikleri paraya, kendileri için yaptıklarına sessiz kalan bir cılız olacağıma, vatandaşlığımın değeri sıfır olacağına, yoktum diyeyim de en azından dünyada, yoktum da engel olamadım...
-tayyip istesin canımı veririm.
+o da bişey mi? ben hanımı bile veririm.
-abi sen olayı aşmışın.
(bkz: 1 dakika düşünürsem insan değilim)
rivayet olunur ki,

mustafa kemal, bir gün yabancı diplomatları savarona yatında akşam yemeğine davet etmiş. yemekler yenmiş, içecekler içilmiş, alınan alkolün de etkisi ile muhabbet derinleşmiş ve konu gelmiş askerlerin kahramanlığına... herkes karşılıklı atıp tutmakta; " bizim askerimiz şöyle kahramandır, böyle cesurdur, öylesine disiplinlidir " falandır da filandır diye... ata dinlemiş, dinlemiş ve bir süre sonra dayanamamış. kadehinden bir yudum rakı içtikten sonra,

- askeeeer!

diye bağırmış. kapıda nöbet tutan asker, içeri girip bir sert topuk selamı verdikten sonra,

- emret! komutanım...

demiş. mustafa kemal, kemerine asılı silahını kılıfından çıkarıp, davete katılan diplomatların hayret dolu bakışları arasında, masanın üzerine koymuş ve esas duruşta dim dik bekleyen emir erine şöyle seslenmiş;

- al! silahı... daya! şakağına ve çek! tetiği.

tüm diplomatlar, tercümanlarından, o'nun ne emir verdiğini öğrenip sırayla donarken... komutanından aldığı emri, gözünü kırpmadan uygulayan askerin elindeki silahtan şu ses çıkmış;

- klik...

(bkz: kof kof atmakla olmuyor bu işler)
geber denilesi insan modeli.
katıldığım önerme , tayyip beyin isteği beni mutlu eder.
marioda oyunu tam biterecekken 11 canım olsa bile , ordan bile vermem.*