bugün

Rte hazretlerinin 24 haziran 2018 seçimlerini kaybedecek oluşunun nedenleridir. Bilal'e anlatır gibi anlatalım;

1- halkın aldığı nefese kadar vergi getirilirken, yandaş işadamlarının milyarlarca lira vergilerinin tek kalemde silinmesi.
2- her seçim yerli ve milli bir şeyler yapıyoruz diye afiş bastırılıp 16 yıldır bir arpa boyu kadar şey yapılmaması.
3- döviz kurları, enflasyon, faiz oranları. Rte artık ekonomiyi yönetemiyor.
4- halkın hayali düşmanlara doymuş olması. Kavga siyaseti milleti baydı.
5- her şeyin Tayyip'in keyfine göre olması. Adam sırf canı istiyor diye yerine yenisini koymadan üniversite sınavlarını kaldırıyor.
6- işsizlik. Tanıdığın yoksa devlet kadrosuyla hademe bile olamıyorsun artık.
7- 24 saat tüm tv kanallarında Tayyip'i izlemek.
8- 16 sene boyunca mağdur edebiyatı yapıp ohal'le bir sürü insanı mağdur etmek. Demokrasi nidaları atıp iyi parti seçime girmesin diye her türlü katekulliyi denemek. Demek ki Tayyip düşünüldüğü kadar korkusuz değilmiş.

Güle güle rte. Buraya kadarmış.
sürekli yalan konuşması.
Tamam mı diye sorması?

çok samimi ve net bir yanıt alacak.
http://www.yenigaste.com/..._eder_mi_h22201_d3d26.png
halk düşmanı olması.

insanların gırtlağa kadar borca, faize batmasına sebep olması.

firavundan bile daha kibirli olması.

sabah akşam tüm medyada bir tek kendisi ile ilgili haberler çıkması, habire konuşması, boş konuşması, bezdirmesi, bıktırması, illallah dedirtmesi...
halk git gide fakirleşiyor.

vergiler adaletsiz.

üretim ekonomisi terk ediliyor.

çiftçi bitti. mazotun 5 lirayı geçtiği ülkede köylü ne yapsın.

köylü değil aracı kazanıyor. kooperatifleşme yeterli düzeye gelmedi.

bu sorunları çözecek bir babayiğit var mı?
Milleti bölmesi.
Ekonomiyi çökertmesi.
Adaletin anasını ağlatması.
Vatanı hainlere peşkeş çekmesi.

Daha sayamayacağım sinirim hopladı.
Vatandaşa gelecek, daha iyi bir Türkiye, istihdam, güçlü ekonomi vadetmek yerine; kek, kıraathane, çay, Tatar böreği, millet bahçesi gibi bir belediye başkanının vadetmesi gereken ıvır zıvırları vaat etmesi.
her şeyi ben bilirim havası. bu ülkeden tek söz sahibi benim havası. senden büyük allah var.
Tayyip erdoğan seçimi kaybetmeyecek. Başkan olarak seçildikten sonra Bir süre daha (6-7 ay) kalıp 2. Erken seçimde koltuğunu devredecektir. O misyonunu tamamladı. Görevi ordu modernizasyonuydu onu bitirdi ve geri çekilecek. Sıradaki iş dışa olan bağımlılıktan kurtulmak ve üretim ekonomisine geçiş. Bu da a.gül- a.babacan ikilisin işi. 2. Erken seçimde bunlar işin başına geçecekler.

Nefretinden gözü kararmış zerzevatlar da kendilerinden bilecektir bu gidişi. Ama bir bilse süzme sığır olduğunu rahata erecek de işte kabullenemiyor.
il başkanının oğlunun polisleri karakolda esas duruşta bekletmesi ile başlayan devlet memurlarını itibarsızlaştırma, adaletsizlik ve yandaşları kayırma politikası.

bunlara benzer binlerce örnek.

en önemlisi de ; t.c ibaresini kaldırma çabaları.