bugün

Ayrıldık işte demiştim ama
Aşk lugatı yine tersten okundu
Ve anladım ki
Biz ayrılamayız

Aynı bedende can gibiyiz
Cana can veren kan gibiyiz
Yanıpta bitmez köz gibiyiz
Biz ayrılamayız

Eller ayırsa bile
Yıllar ayırsa bile
Yollar ayırsa bile
Biz ayrılamayız .
mama bitti.
Kardeşle kardeş arasında küskünlük olmaz denilerek her an yapabilecekleri u dönüş...

Omurga önemli..

O olmayınca çok zor..
dur şimdi ağzından yel alsın. akp'lilerin zorlamasıyla feto'ya o kadar ana avrat küfür ettik. barışırlarsa ne olacak tahmin edin. küfreden akp'liler affedilecek, olan gene bize olacak. yeniden ergenekoncu olabiliriz, hazırlık yapmak lazım.
davos'ta "katil israil" deyip sonra "israil halkı, israil devleti dostumuzdur" dedikten sonra, "gazze'ye giderken bana mı sordunuz" satışından sonra neden olmasın?
Munafığın iman edeceğine inanmıyorum, tayyip Erdoğanın da inkar edeceğine inanmıyorum.
Onun için barış olmaz.
Bir de bakmışız ki

- kandırdık ey halkım.
Asıl soru barışmama ihtimali var mıdır ?
görsel

fethullah gülen'in "15 temmuz darbe girişimini laikler yapmış olabilir" açıklamasından sonra,
julide hanım'ın bakan yapılması ile erduvan barışmak için ilk adımı atmıştır.

işte böyle, her sene böyle, vatandaşa böyle...

not: bir yandan bunlar flört ederken, diğer yandan da sessiz ve derinden başka şeyler de yapılıyor.
(bkz: ikinci kürt açılımı)
2023'e varmadan gerçekleşmesi bir hayli yüksek olan olasılık..

kaldı ki önümüzdeki bu süreçte - geçmişte yaşananları, ayrıl&barışları göz önünde bulundurursak- tekrar eski enseye tokat&mabada parmak günlerine dönülmesi değil bilakis dönülmemesi şaşırtır ziyadesiyle beni..

daha traji komik bir şey daha söyleyeyim ki muhtemelen pek çok sevgili yazarın aklında vardır;

muhtemel bir barışma hadisesinde fetö'yü aklamak ve kamuoyundaki antipatik intibânın silinip imajının toparlanması noktasında ihale kuvvetle muhtemel 'paralelcehape' meâlindeki uyduruk bir naylon yapıya kalacaktır..
cemaâtin yaşanan olumsuzluklarda bir izinin, etkisinin olmadığı; mâlûm kalkışmanın ise cemaatten bağımsız bir derin cemaat desteğiyle cehape içindeki hainler tarafından organize edildiği de pompalanacaktır medya organlarınca..
komplo teorisi deyin, uyduruyor deyin, saçmalıyor deyin ama bu da benim öngörüm..

lâkin şu da var ki bahse konu darbeye baştan aşayı tiyatro, piyes demek de vicdansızlık olur; hazırlanışını, öncesi&sonrası ve başlangıcı bilindik kalkışmaların dışında tiyarovari izler taşısa da onca insan öldü, devlet statüsünde şehit sayıldı vs kayıplar yaşandı yani o kadar insan bir tiyatro oyuncusu gibi rol yapmadı, ölü taklidi performansı sergilemedi, bildiğin öldü!
yani artık aramızda yoklar, hiç olmayacaklar; akp'li de olsa mhp'li, chp'li de olsa can verdi onca insan; ama vatan sevdasına, ama ideal uğruna, ama partizan duygularla...
Eğer bir şarkıyla cevap vermek gerekirse
https://m.youtube.com/watch?v=wHGVz5iEY_Q
Küsmüydüler ?
15 temmuz darbesini fetö nün yapmama ihtimali kadardır.kişiden kişiye değişir, bahçeli ihtimal 0 der,başka partili kontrollüydü deyip, barışır der.
abd istesin bu iktidar şeytanla bile barışır.
fetoya ihtiyacı kalmadı,zaten bu fetö örgütü çok cin görünür

ama bir o kadar da beyinsizdir. tek işleri vardır indira,

bu saatten sonra rte nin kendilerine zırnık bile koklatmayacağını anladılar ki

fetö hikayesinden yırtan hemen reyize biat etti de şu anda fetoya saydırıyor.
Erdoğan fetönün canına od tıkamışken bütün ipliğini pazara çıkartmışken böyle bir şeyin olacağına ihtimal vermek güleni tanımamak demektir. O şimdi hırsından yastıkları kemiriyordur. Ne barışması fırsatını bulsa bir kaşık suda boğmaya kalkar.

(bkz: firavunun imana gelmesi)
söz konusu rte ise neden olmasın. yemin ediyorum, seçimi yüzde 20 farkla kaybetsin, anıtkabir'e gidip (bkz: ben zaten hep atatürkçüydüm) diye ağlamazsa şerefsizim. yapmazsa yatırın buraya beni bi sağdan bi soldan yapıştırın.
akp,
iktidarını tehlikede gördüğü anda uzlaşmayacağı ve işbirliği yapmayacağı kimse yoktur.

akp' nin tek omurgası iktidar omurgasıdır.
bu omurgasının dışında omurgasızdır.
çıkarı için her kesim ve ideolojiyle masa kurar.
çıkarı için masa devirir.

hdp ile kurduğu " çözüm süreci " masası.
dolmabahçe mutabakatı masası.
oslo masası.

olmadı mı.
yık masayı.

bir başka örnek.
4 parmak rabia işaretinde ifadesini bulan " müslüman kardeşler " masası.
tv lerde rabia için omuzları sarsıla sarsıla ağlama masası.

olmadı mı ?
yık masayı.
biz rabia demedik,
" tek devlet tek millet tek bayrak tek vatan " masası dedik.
yersen.

açık tarih verelim.
2019' dan önce akp, hdp ve fetö ile barışmak zorundadır.

barışmazsa,
ensesinin kökünü aynasız görürse, iktidarıda görür.
O zaman akp liler internette fetoya hakaret eden avına çıkarlar kim hakaret ettiyse tek tek ihbar ederler .
kandirilmak konusunda sinir tanimayanlarin bir kademe daha atlamasi olur ki pekte sasirtmaz acikcasi.

O zamanda aslinda bizi baskalari kandirmis eyy sizlerr denilerek hemen basa donulur ve eski gunleri yad etmek suretiyle yerlestirmeler baslar 3 seneye kalmaz unutulur ve devran donmeye devam eder.
Asla olmayacak olma ihtimali bile olmayan bir durumdur.
araları bozulduysa barışma ihtimalleri yoktur ancak,
Aralarının aslında hiç bozulmamış olması durumunda bunu düşünmesi gereken, cıa, amerika, israil ve sayamayacağım bir çok ülkedir. Bu planı kuran beyinde müzede saklanmalıdır.
Hain damgası yapıştıran onca omurgasızın yeniden kardeşlik ilan etmesiyle sonuçlanacağı için Tayyip'in iki kere düşünüp çıkarları doğrusunda kârdaysa yine barşacağı durumun ihtimalidir. Yeter ki fırsat görsün.
barışıp tüm suçu laik kesime atacaklar gibime geliyor. bular sırf laiklik taraftarlarını yok etmek için darbe komplosu bile kurmuş olabilir. her türlü sahtekarlık bu iki isimden beklenir.
büyük aşklar nefretle başlarmış, onlarınki kıskançlıkla başlayan büyük sevda. şu anda nefretin doruklarında dolaşıyorlar. sevgilerini daha da çoğaltarak arzuyla vuslata ermeleri yakındır.

düşünmemiz gereken nefretten bu kadar acı çeken millet vuslatta ne yaşar acep?