bugün

Evet ulu önder gazi mareşal başkomutan hazretleri majesteleri ekselansları sir 1.Ordu tümen komutanı anam babam Kumandan Erdoğana sozlukte hakaret edenleri tarafıma bildirirseniz gereği yapılacaktır.
görsel
bre hasiktir.
biz kimseye hakaret etmiyoz. sadece diplomanı göster koçum, diyoruz, gösteremiyo.
canım, hakaret değil. tayyip'in siyonizm için çalıştığına işaret bir sürü olay var. habire kandırılması şöyle dursun, bir konuşmasında "2010'dan beri uyarılarımı yapıyorum" der, diğer konuşmasında "7 şubat 2013 süreci beni ilk rahatsız eden olay oldu" der. aradaki 3 senenin ne işe yaradığını kimse sormaz. zekeriya öz şerefsizinin avukatlığına da soyunmuştu bir zamanlar, gel gelelim vukuatı ağır bastı. bu ülkenin en değerli kişiliklerinden ilker başbuğ'a yapmadıklarını bırakmadılar. düşmanımın düşmanı dostumdur da, darbe sonrası ahmet şık'ın içeri tekrar atılmasını kim, nasıl açıklayacak? bu ülkenin toprak altı zenginliklerini el birliğiyle aile ve akrabalarına dağıttıkları da konuşulanlar arasında, ben kastamonu'luyum, tayyip'in oğlu incecik yol yapmıştı bir aralar burayı. şöyle söyliyim, en zengin 10 kastamonu'luyu saysak içlerinde gömü bulmadan zengin olan sanıyorum yoktur, bir belediye çalışanı bile aynı şeyi söylüyor. rütbesini açık edip başına bela açmak istemem. 3 sene bir cami restorasyonu sürer mi? duvarların arasında define aradıkları belli işte.

Bizim binanın arkasındaki çıkmaz sokağı kat izni için trafiğe açtılar, gene kimse kullanmıyor orası ayrı. teleferik yapılacak, güzergahı tarihi bir zenginlikten geçecek şekilde değiştirildi(konuşulanlar arasında), gene gömü bulup zengin olanlara hediye karşılığı dokunmayan bunlardır. ülkenin teknolojide debelenmesi, yeterince iyi yerlere gelememesi gene döndürdükleri ali cengizler sayesinde, biliyorum. gene liselerin halini biliyorum. bank asya'nın sahibi dışarıdayken bank asya'dan işlem yapanların içeriye atılmasına akıl erdiremiyorum, hayır, sahibi, ortağı nasıl masum olabiliyor bunu anlayamıyorum.

diğer yandan eğitim.. sapık fikirlerin ders kitaplarına girmesi, dağıtılan edebiyat kitaplarında şiirlerin kırpılması(sansürlenmesi), gerçek edebiyatçılar göz ardı edilirken hiçbir şey anlatmadan çok şeyler yazan eskinin elif şafak kafalılarının ders kitaplarında okutulması ve çocuklara sınavlarda bu isimleri bilmeleri dikte edilmesi(saçma sapan bir şair/edebiyatçı kodlama yöntemiyle ders çalışan bu çocuklara yazık), fikir geliştirmeyi her türlü engelleyen bir güdü düzenini, gene eğitim kitaplarında yapılan noktalama işareti hatalarını, sözcüklerimizin gerçek köklerine inilmemesi ve dilimizle ilgili aşağılık duygusu yansıtılmasının sonuçlarını ben yaşayarak öğrendim.

bunları görerek konuşmak gerekiyor. hakaret karşıtı biriysen atatürk'e, diğer türk büyüklerine de hakarete aynı şekilde hassasiyet gösterebilmen gerekiyor.

sende ve sizde nerede o bilinç?
görsel

evet bencede yapılmaması gerekir, nihayetinde koskoca cumhurbaşkanı tabi.

bazı adamlar da utanmadan çıkıp ayıplı sözler yazıyorlar bir de posteri üzerine. ne diyelim?

-ayıp oğlum, yapmayın böyle şeyler.
aynen herşeyin bokunu çıkarın amk evlatları.
biz burada peygambere islama atatürk'e hakaret edilmesin diyoruz.

bu soysuz itler de daha hakaretle eleştiri arasındaki kalın çizgiyi görebilecek bir beyine sahip olmadan gelip bu konu da bile trollük yapabiliyorlar.
ayağınızı denk alın. Şu an bu ülkenin başındaki adam belli ve laf edemezsiniz. Yok ülkenin kurucusuna laf etmeyin ama buna edebilirsiniz bu hatırlanmayacak gelip geçici diyenler bi laf etsin de boyunun ölçüsünü alalım.
küfür ve hakaret kısmına katılmak ile beraber bunu kendisine vazife edinen kraldan çok kralcıları görünce akla gelen ;

(bkz: did you mean)

görsel

(bkz: yalarun)

sabahtan akşama buralarda millete küfür ve hakaret ederken başlıklar açarken iftiralar atarken iyi ama hayatı boyunca yakından görmediği ve asla göremeyeceği adama laf ediliyor, eleştiriliyor diye bu kadar delirmek enteresan. ya küfrün hakaretin her türlüsüne karşı olacaksın ya susacaksın hiç konuşmayacaksın.
Bu saatten sonra ben de Erdogan'a hakaret edeni direkt siber suclara ihbar edeceğim.
Ne yani kendimiz çalıp kendimiz mi oynayacağız, keşke eleştirinin ne olduğunu bilsek ve hakaret etmesek mesela ben kılaşları övsem sen tayyibi sonra gidip bi çay içsek beraber,, doğruya doğru yanlışa yanlış desek kardeşce yaşasak nickin nefretin arkasına saklanmadan gerçekçe ve kardeşçe yazsak fikirleri...
tehlikeli sonu muhtemelen silivride bitecek uyarıdır..
güncel Önemli Başlıklar