bugün

öğrencilere yoksulları anlamayı öğütleyen erdoğanın bunun üstüne eşine 2000 tl lik çanta alması olayıdır.
http://www.yg.yenicaggaze...bergoster.php?haber=45188

erdoğan hergün kendiyle çelişiyor.
ahahaha. oy verenler düşünsün. ayda 600 lira maaş alıp sadece müslüman diye oy verirsen daha çok kullanırlar senin paranı çantaya, gözlüğe, saate, oğluna.

zengin kemalist > fakir akapeli.

(bkz: 900 lira maaş alıp akp ye oy veren fakir akp li/#16014118)
(bkz: Bunlar hep başbakan maaşının çok olmasından)
eşini sevdiğini gösterir.

not: nedense içimde bir an eksilenme hissi doğdu.
eşşeğe altın semer vursan eşşek yine eşşektir sözünü doğrular.
asgari ücretlinin 3 aylık maaşına denk gelen çantadır.
http://www.youtube.com/watch?v=HL9AT7B5zY8
600 tl ile 4 çocuklu ailesine bakan şakirtin oy verdiği adamdır. ne denebilir ki? ak partinin genel olarak fakir kitleye hitap etmesi ayrı bir ironi. esek olana semer vuran cok olur.
güzel çantadır.
(bkz: israf günahtır)

"Ramazan ayını da bir imkan bilerek lütfen israftan kaçının. Bakın, birilerinin dediği gibi 'harcama yapmayın' falan demiyorum. Ne demek harcama yapmayın. Tabii ki harcama yapacaksınız. Piyasada bu hareketlilikler olacak. Ama israf etmeyeceksiniz. Biz israf etmeyeceğiz. israf ekonomisinden yana değil, verim ekonomisinden yana olacağız. Arabayı tercih etmeyeceksiniz evi tercih edeceksiniz. Lüks evi ilave etme. Oturduğun yerde oturmaya devam et. Bu adımları attığımız zaman bu süreç bizler için artı yazacaktır."

*
Bizim analarımızın, anacığımın pantolonlarımızın bile sökülen yerlerini, açılan yerlerini dikerek giydiğimiz günleri hatırlıyorum. "Şimdi böyle bir şey var mı, hak getire. Efendim, şimdi süratle moda"... Bu tüketim ekonomisidir.

*

"öbür tarafta garip gureba, fakir fukara var. Giymek için bir şey bulamıyor, fazlaysa ona da veriver."

recep tayyip erdoğan .
mahmutpaşa'dan 20 kağıta bir tane gucci almak varken

yazık etmiş.
oğluna gemicikler almasından daha korkunç bir şey değildir. ne yani milyar dolarlık tekneye binen insanın anneciği pazardan çanta mı alsın. *
+ memurlara hak ettiğini verdin mi?
- hayır
+ ülkeyi işsizlikten ve sefaletten kurtardın mı?
- hayır
+ gelir düzeylerini yükselttin mi?
- hayır
+ ülkeyi 3. dünya ülkesi olmaktan çıkardın mı?
- hayır
+ ülkeyi refah düzeyine taşıdın mı?
- hayır.
+ bizden aldığın vergileri ülke yararına kullandın mı?
- hayır.

neyse ben gidip eşime 2000 liralık çanta alacağım...
(bkz: yetmez ama evet)
yine olan züğürdün çenesine olmuştur...
(bkz: günaydın)
sabah gazetesinin eki değil lan bu günaydın.
2000 tl lik çantalara şaşanlara günaydın.
adamlarkral faysal gibi yaşıyor, sen uyu.
gayet normal bir hediye. kim başbakan olursa aynısını yapacağı için,yok öyle yok böyle yapılır mı diyerek birbirmizi sikmeyelim dürüst olalım brolar.
(bkz: var bu para kardeşim)
(bkz: en azından namazında)
işportadan çanta almalıydı, veya öyle davranmalıydı. Kk gibi ipek gömlek giyip halktanım masalını uydurmalıydı. Laikçilerin kafası bu kadarına basıyor zira.
sizin zihniyetininizi.. neyse söylemeyeceğim. size kalsa adam yırtık tişörtle, karısı çingene elbisesi ile gezecek.
ulan mal adam başbakan bırakında olsun.
hem ne malum para verdiği hediye olmadığını nerden biliyorsunuz.. ???
zihniyet farkı işte..
her bayram öncesi fakir edebiyatı yapıp 5 yıldızlı rixos otele giden başbakandan beklenen harekettir.
yazılan doğru ise tavşana kaç tazıya tut yapılmıştır.
keşke herşey çantanın fiyatıyla bitse.
Ay 2000 lırada bır sey mıdır ayol on aydır sız a dostlarıma 8000 dolarlık louboutın ayakkabısından bahsedıyorum hanım efendının. Hıc lafı olamaz 2000 lıranın. Ayıp edıyorsunuz.
(bkz: 2000 tl lik iPhone'undan Emine Erdoğan'ın çantasına eleştiri mesajı atan CHP'li)