bugün

Angela Merkel'i beğenmeyip ülkesinde euroları harcayanlar gibidir.
Mânâsız bir ifade... Burası Tayyip Bey'in ülkesi değil sevgili dostum. Burası bizlerin ülkesi, halkın ülkesi; bilmem anlatabildim mi?
görsel
ben cirit sevmiyorum, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak bana daha uygun. eskrim, cirit atmak gibi spor dallarıyla henüz ilgilenemedim.
Bu ülke milletindir kimsenin tekelinde değil tabi şu düştüğümüz durumlara kadardı bütün bunlar. Tek tip fikirciliği şu son 10 yılda öyle dayattınızki kendinizden olmayanlara direkt vatan haini, direkt sınır dışı edilmesi gereken insan muamelesi yapıyorsunuz. Tez vakitte terbiyenizi takınıp daha ölçülü başlıklar açmanız ümidiyle.
bir ciriti beğenmeyip tayyip atmak değil.

ülke bizim dincilerle reklam arası verdik.
görsel
hala ülkeyi birilerinin sanan embesiller ile aynı oksijeni tüketiyoruz. yüce rabbim bu idiotları sınav olarak mı? verdin bu ülkeye.
Ülkesi derken? Bu ülke birinin olacaksa o kişi en son o olur. Sizin deyişinizle bu ülkeyi kuran ayyaşlar -ki bunlar bizim atalarımız oluyor- ve ayakta tutan/tutmaya çalışan çocuklarıdır bu ülkenin mirasçıları. Kış anam kış kışşş!
Cirit'e yapılan son zamdan sonra işler karışmıştır. Hüloğcu kardeşlerim benim çok tatlısınız.
bugün cirit atamadık mesela, çatlıyoruz, patlıyoruz.
yav bizi uğraştırmayın başlığınızı, tasınızı tarağınızı alın siktir olup gidiniz lütfen.
epeydir türkiye'de değilim, ve sanırsam önümüzdeki yıllarda da kalıcı olarak yerleşmeyeceğimdir, ama bunun sebebi tayyip erdoğan'ı beğenmemem değil elbette - türkiye'li değilim. ama mevzumuz bu değil.

evvela, bu ülke tayyip erdoğan'ın değildir. türkiye, tekil olarak, atatürk'ün, fikret orman'ın, müstafa sandal'ın, hami mandıralı'nın, fethullah gülen'in de değildir. türkiye üzerine mülkiyet iddia edilmeyecek bir tüzel kişiliktir ve eğer edile bilirse de, türkiye, türkiye vatandaşlarınındır ve her türkiye vatandaşı'nın siyasi görüşüne bakılmaksızın türkiye'de özgürce yaşama hakkı vardır. top sektirir, fayans döşer, cirit atar - bu artık zevk meselesi, bu hak, ona doğuştan verilir ve hiç kimsenin, hir bir saikle bunu ondan almak gibi hakkı yoktur.

ayrıca, bu hak kıyasa konu olacak bir kavram da değildir. bunu tartışmak bile malayanidir. hiç kimsenin türkiye'de yaşama hakkı diğerinden daha fazla değildir. mesela erdoğanın türkiye'de yaşama hakkı rahmi koç'tan daha fazla ve ya cüneyt çakır'dan daha az değildir. önceki cümlede ismi geçen üç kişinin yerine aklınıza gele bilecek her tc vatandaşını koya bilirsiniz.
babasının tarlası mı lan .
ülkesinde ?
dedi kula kulluktan kurtulamamis sigir.
Masrafları karşıla gideyim amk.
Bu ülkeyi Mustafa Kemal Atatürk kurtardı şimdi sktir git kapıyı da kapat ceyran yapmasın.
ülke hepimizin bu kafada olanları arap ülkelerine postalamalı bir aşın şu kafayı hıyar gibi heryerde sizlerden var.
ülkesi?
Bu ülke kimsenin babasının çiftliği değil. Türkiye Cumhuriyeti burası. Oylamayla seçilen devleti yönetir sadece, ülkenin sahibi değildir.
Bunların hepsini teker teker denize dökecen adam ne yapsın imf ye borç verir olduk.