bugün

chp milletvekilli mehmet sevingen nin tbmm de sordugu soru. akpliler cok alinmislar.

--spoiler--
Meclis Genel Kurulu;nda bütçe görüşmeleri sırasında, CHP istanbul Milletvekili Mehmet Sevigen;in, ;Allah aşkına şu Tayyip Erdoğan nasıl zengin oldu. Ben çok iyi tanırım. Beraber il başkanlığı yaptık. O Refah Partisi il başkanıydı, ben DSP;nin il başkanıydım. Kendisi muhasebecilik yapardı. Peki nasıl zengin oldu?; diye sorması, AKP;lilerin protestolarına ve TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu;nun ara vermesinden sonra AKP ve CHP milletvekilleri arasında karşılıklı itiş-kakışa yol açtı.
--spoiler--

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=180&sz=57695
--spoiler--
;Bu Hükümet hep kendi çocuklarını ve kendi yandaşlarına yardım etmiştir. Başbakanın, Maliye Bakanının, Ulaştırma Bakanının oğlu, damatlar,yeğenler cirit atıyor. Türkiye;de iş kollarında nereye el atsanız hep bunlar var, başkaları yok. Yeni hükümetler yeni zenginler üretirdi, şimdi bu Hükümet kendi çocuklarını üretiyor. Bu bakan çocukları, Uludağ&;a, Kartalkayaya, bizim çocuklarımız Cudiye, Gabara? Maalesef böyle bu işler
--spoiler--
kendisinin "düğünde takılan altınlarla" diye cevaplandırdığı sorudur.
(bkz: din ticareti)

(bkz: dinci)
araştırıp bulunası iddiadır.

Herhangi bir araştırmadan yapmadan, daha doğrusu "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi" olmaya kalkarsan komik duruma düşersin.

Zenginlikten kasıt nedir, ne kadar zengin olmuştur ? Zenginlikte dünya sıralamasına ne kadar girmiştir????

Şimdi siyaset tarihine dönüp bir bakalım hele. Bana zengin olmadığını iddia edeceğiniz bir tane siyasetçi gösteriniz.

-- Deniz Baykal ???
-- Süleyman Demirel????
-- Bülent Ecevit ???
-- Tansu Çiller ????
-- Erdal inönü ???
-- Alpaslan Türkeş ??

Türkeş'in öldükten sonra banka hesabından çıkan trilyonları çok çabuk unuttunuz sanırım ?

Yazdığı entry' dikkate alındığında çok fazla dikkate alınmayacak bir başlık olarak görüyorum. Anlayana bunlar bile çok !

(bkz: her okuduğuna her duyduğuna inanmak)
(bkz: laf olsun torba dolsun iddialar)
(bkz: gemicik)
tayyip erdogan in sirf gorunurde 1 milyar dolar serveti oldugu icin sorulmus bir sorudur.
- nasıl bu kadar zengin oldunuz? başarı öykünüzü bizimle paylaşabilir misiniz?
+ önce bi teknecik aldık, zamanla teknecik tekne oldu, tekne gemicik oldu, gemicik gemi oldu... alın teri. ehe ehe...
(bkz: dinci insana allah da yardım eder kulda)**
her iktidar ve kendi zenginini yaratir. sabanci, koç, cavit çaglar ve benzeri kişiler gökten helikopterle atilan para yağmuru marifeti ile zengin mi oldular saniyorsunuz? hele türkiye gibi daha taşları yerine oturmamiş, dün şah olanin yarin devr-i devran değiştiğinde sahbaz oldugu bir ülkede.

sözün özü; işi bilicen işi.

bilmem anlatabiliyor muyum?
cevabının kapitalizmde aranması gereken soru.
(bkz: yaz arkadaşım)
(bkz: 10 numara)
(bkz: sans topu)
(bkz: super loto)
(bkz: sayisal loto)
şanslı insan şu rte *
(bkz: 30 bin kadinla nasil birlikte oldum)
(bkz: ülker)
cevabı "verdiğimiz vergilerle zengin olmuştur" olabilecek soru cümlesi *. oğluna gemi almış efendim. evet evet. gerçekten. hatta kimlerin vergisiyle gemi aldığı bile belli. isimler şöyle;

süheyla kafasiz
sacit embesil
emre gotundenuyduranoglu * * *
salih camuratizikalsin
klasik chp milletvekili sorusu. açıkçası ismin kim olduğu hiç önemli değil. soruyu zaten görür görmez anladım. nasıl bu kadar gündem dışı konuşabiliyorlar açıkçası şaşırıyorum. herhalde genel başkanları bu konuda özel ders veriyor bunlara. zira fransa'da ermeni soykırımını reddetmenin suç sayılmasını öneren yasa oylanırken, deniz baykal'ın aynı gün "samsun ve diyarbakır spor küme düşmesin, düşürülmesin" dediğini hala unutamıyorum. bu ülkenin sorunlarını bilmiyorsunuz, çok belli oluyor; fakat bilmiyorsanız sükut edin be kardeşim, gereksiz geyik muhabbetleri sizi daha da bitirecek, sonra baykal'ın laiklik elden gidiyor feryatları bile sizi kurtaramayacak.

Ha son olarak, geçenlerde chp li bir vekilin başbakana sorduğu bir soru daha vardı; " kral tv'de neden deniz seki spikerlik yaptı?" diye. kanal d haberde izlemiştim, mehmet ali birand resmen ta.ak geçmişti. bunu da entrynin bir köşesine iliştireyim istedim *
asker önce hesap versin sıra onlara da gelir diye cevaplandırılabilecek soru. (bkz: yerse)
(bkz: allah vergisi) **
akp fanatiklerinin, "dur hele, peki deniz baykal nasıl zengin oldu? erdal inönü? ya bülent ecevit?" diyerek ortadaki hırsızlığı örtmeye çalıştığı soru.
bir hırsızlık söz konusu ise, kendi tanıdıklarına ihale vermek söz konusu ise, başbakan iken beri yandan da ticaret yapmak söz konusu ise, tobb'dan helikopter airbustan mercedes araba almak söz konusu ise,

pisliği sıvamaya çalışmayın da, iktidar başındayken ülkesinden önce kendini düşünenlere ses çıkarın,
koyun değilseniz.

hırsızlığı yapan kimse ona karşı ses çıkarın. değil tayyip, babanız olsa ona da çıkarın.
çıkarcı değilseniz.
(bkz: %47)
(bkz: hazımsızlık)
(bkz: çamur at izi kalsın)
başbakanlık maaşını biriktirerek edinilen mal varlığının halkın çenesinden başka biryerini yor(a)mamasına sebebiyet veren sorunsal. ülker bayisini başbakan yapan yurdum insanının, bu başvekilin çocukları amerkalarda burslu(!) okurken ve okyanusaşırı gemi yüzdürürken allahın selametinden sual olunmaz önermesini kendilerine defalarca zikretmesini gerektiren bir durumun biteviye cevapsız halidir.
görsel
(bkz: cennet emlakçılığı)
aslında herkesin yıllardır sadece isim kısmını değiştirerek bazı vurgunculara sorması gereken soru. tayyip erdoğan ekstra birşey yapmadı ki, kendinden öncekiler ne yaptıysa onu yaptı. kadrolaştı, ihaleleri arkadaşlarına verdi, aydın doğan'ı arkasına aldı ve bunların karşılığını fazlasıyla aldı. tek başına iktidar olduğu için de pay bölünmedi ve daha öncekilerden çok kazandı.
güncel Önemli Başlıklar