bugün

ihtimaller dahilinde bile imkansız olan eylemdir.
(bkz: seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli)
türkiye de gayet yaygın olan normal bir eylemdir.
ihale sürecine girmek isteyen kişinin yapması gerekendir. *
cilginlar gibi akp yi seven insanlar gibi bir insan guruhu olabildigine gore kimilerine gore olagan bir eylemdir.

hayat ne garip.
muhtar bile olamaz diyenlere muhatap bile olmaz dedirten makamlara yükseltmekdir.
iktidarı hiç sevemedim şimdiye kadar, zorla mı. zaten askeri anayasa ile doğmuşum, ondan sonra gelenler belli, hangisini seveyim, karşı çıktım, olmaz dedim , gitgide karanlığa itilen, iteklenen ülkem için aydınlık hayallerim oldu, savaşa hayır dedim, bir ömre bir barış çok mu dedim, şehitlere ağladım, ırakta tecavüze uğrayan , sürülen kadınlara, bosnalı çocuklara ağladım. iktidarları hiç sevmedim. ama bu kadarını da görmedim, bu kadar cennet satanı, bu kadar hakaret edeni , bu kadar aşağalayanı vurdumduymazını görmedim, yanlış için bu kadar direteni, dinlemeyi bilmeyeni , bu kadar ülkeyi karanlığa sürükleyeni görmedim.
başbakanımıseviyorum.com muydu yoksa receptayyiperdoğanıseviyorum.com muydu neydi işte o sitedeki kişilerin yaptığı eylem.

rte'yi sevyorum çünkü;

1) çiftçinin köylünün anası ile yakın ilişkide (bkz: ananı da al git)
2) askeri kelle kelle sayıyor
3) öcalan şerefsizine "sayın" diye hitap ediyor
4) işçiye ayak takımı olarak bakıyor
5) her gün ülkemin neresini satacak diye merak içersinde adrenalin dolu uyandırıyor.
6) günde en az 3 pot kırmazsa rahat etmiyor.
7) iyi kadrolaşıyor, iyi yalan söylüyor.
8) kaostan oy çıkardığı için göbek atıyor, rüzgar ekip fırtınayla ülkenın .mına koyuyor.
9) bilgisizliği ile göz dolduruyor.
10) yandaşlarına ülekeyi peşkeş çekiyor fakire oy için gıda dağıtıyor onun parasınıda seçimlerden önce pirinç krizi diyip fakirden alıyor.
(bkz: ben recep tayyibi sevebilme ihtimalini sevdim)
nirvanaya ulasmissinizdir buyuk ihtimalle ve yüce bir kisilik olmussunuzdur...

(bkz: nirvanaya ulasmak)
mümkün değildir, mümkünatı yoktur.
(bkz: seviyoruz işte var mı diyeceğin)
(bkz: şaka lan şaka)
''tecavüzden kurtulamayınca zevk almaya çalışmak'' felsefesini uygulayabilenlere özgü yetenek.*
pek çok atatürkçü için gayet normal eylemdir.
sevgiyi gereksiz yerlere harcama eylemidir.
gerekmemektedir.
sevmek yeri geldiğinde sığdırmaktır. tıpkı bendeki tayyip'e sığdırma ve sevme isteği gibi.

(bkz: sevdiğinden sığdırası gelmek)
ayakların başı sevebilmesi.
(bkz: yaratılanı severiz yaratandan oturu)
(bkz: gulu sevdim dikeni battı seni sevdim gotun kalktı)
kimine göre imkansızdır.

aynı kazanda kırk yıl kaynasak ben ısınamam kendisine.
teorik olarak korkutucu eylemsel olarak imkansız olandır.
türk insanı atatürk'den sonra hiç bir liderini sevemedi zaten. tayyip erdoğan'a oy verenlerin içinde de onu sevmeyenler var. herkesin sevmek veya nefret etmek bağlamlarında sebepleri sıralanabilir. bilgi içermeyip sadece tartışmaktan başka bir sonuca ulaşılamaz. bilindiği üzere sevmek çok zor nefret etmek çok kolaydır.
herhalde büyük yetenek sahibi olmayı gerektirir. misal o yetenek bende mecvut değil.
ha, lazım mıdır peki?
hayır. onun sevenleri ona yetiyor zaten her gün görüyoruz.
çok da zor değildir. birkaç formülle açıklanabilir;

1-halkı aç bırak,
2-varoş kesime eğitim götürme,
3-onlara sanki babanın malı gibi devletin arazisini parselleyip oy karşılığında dağıt, yasal olmasa da elektrik, su gibi hizmetler götür(türkiye'nin 3'te biri nüfusa sahip istanbul'da neden son 20 yıldır sağ cenah[refah-fazilet-akp] birinci parti çıkıyorun cevabıdır bu),
4-demogojiye gir, zaten cahil olan insanları din gibi yumuşak karnından yakala,
5-halkı aç bırakmıştık ya? şimdi de onlara sadaka dağıt(belediyelerin kömür ve temel gıda yardımları),

lümpen kesim cepte, varan 1!

1-devlet eğitimini mümkün olduğunca paralı ve kalitesiz hale getir, özel eğitimi(özel okullardaki vergi indirimleri) özellikle dinci cemaatler tarafından olanları teşvik et,
2-dershane sistemini teşvik et ve gene aynı cemaatlerin orjinindeki dershanelerin büyümesi için gerekli ortamı sağla,
3-devletin ücretsiz ve/veya düşük ücretli yurtlarının kapasitesini açığı karşılayamayacak hale getir, alternatif olarak da cemaat vakıflarının yasal olarak önünü aç, vergilerden kısarak düşük ücretlerde yurt açmalarını ve işletmelerini teşvik et, anadolu'dan gelen gelir seviyesi düşük, daha önce kendi kasabasının bile dışına çıkmamış öğrencileri de bu yurtların kucağına at.

öğrenciler cepte, varan 2!

1-devletin kurumlarında kadrolaşmaya git, bunu da yaparken kendi ideolojik görüşüne yakın olanları tercih et,
2-sana yakın olan memurları kayır, atamaları ve terfileri de buna göre yap,
3-torpili ve rüşveti görünürde yasaklasan bile alttan alta teşvik et.

memurlar cepte, varan 3!

1-devleti özelleştirme adı altında satışa çıkar, bunları satarken de yerli ise sana yakın islami cenahı kayır, yabancı ise kapitalizmin babası amerika ve/veya onların kuklası petrol şeyhlerine satılmasını sağla,
2-sana yakın olan yazılı ve görsel basının güçlenmesini sağla,
3-sosyal güvenliğin içine et, halkı özel hastanelere yönlendir ve özel hastanelerin gelişmesini sağla,
4-bilumum devlet bankacılığını piyasadaki dominant öğe olmaktan çıkar, -sözde- faiz vermeyen özel sektördeki sana yakın bankaların*** önünü aç,
5-kadrolu işçi yerine sözleşmeli personel sistemine geç ve bu personelin alım ihalelerini daha önceden zaten belirlediğin özel kuruluşlara ver

burjuvazi de cepte, varan 4!

şehirleşmiş, eğitimli yani iyi kötü bir proleter bilince sahip insanlar mı? 28 yıldır onlar zaten çeşitli özel yöntemler kullanılarak**** sindirilmiş ve kafaları karıştırılmış, oy vereceği partiler de önce darbeler sonra da kendi basiretsiz yöneticileri nedeniyle batağa sürüklenmiş durumda. oy kullanmamaları ya da oylarının parçalanması zaten sağlanmış, elleşme yeter.

köylüler mi, çiftçiler mi? aman canım, kaç kişiler zaten? annelerini de alıp gitsinler* bir zahmet. di' mi ama?

ek/düz: imla
makara adam olduğu için olabilir mesela.

-ben markete baktım pirinç de var bulgur da.
-en fazla üç çocuk yapın.

şaka gibisin be başkanım.