bugün

Tayyip Erdoğan diktatör olacak sen meydanlarda dolaşacaksın öyle mi ?
diktatörlüğü kimsenin sokağa çıkamaması zannederlerce garipsenen söylemdir. bir ülkenin başında diktatör varsa ağızdan nefeste alınamıyor direkt trake solunum yapmak zorundasın. kesin bilgi yayalım sonra kazığa oturtulmayın ağzınızdan nefes aldınız diye..
korona döneminde sokağa çıkma yasağı dışında bir diktatörlük görmedim. o da iyi niyetle yapılmış bir şey. ölmeyin istedi fena mı?
ülkemizde bir dikta rejimi olsaydı eğer hiç kimse "sen diktatörsün" diyemezdi sanırım.
vatanımızı bir orta amerika ülkesi yada bir afrika ülkesi gibi göstermeye kimsenin hakkı yok.
ilginç savunmalara sahne olmuştur.

biriniz gidip suratına ( mecazi anlamda suratına diyorum korumalar yüzünden zaten 300 metreden fazla yaklaşamıyorsun o mesafeden bağırarak sorabilirsen sor ) "sen diktatörsün" desenize bakalım bir daha güneşi ne zaman göreceksiniz.

bu ülkede ortaya dökülen onca rezilliğe rağmen içerisinde küfür ve hakaret olmadan eleştiri yapsan dahi hakkında 19 tane dava açılıyor hemen. daha ne ispatı istiyorsunuz ? adamlar amerikada fransada almanyada ingilterede ülkeyi yönetenlere hakaret ediyorda bir şey yapılmıyor sen burada "açız" dersen "ananı da al git" veya "israil dölü" diye kovalanıyorsun. yolsuzluk var dersen fetöcülükten içeri alıyorlar. bunlar normal mi geliyor lan size ?
Ülkede diktatöre diktatör deme özgürlüğü o kişiyi diktatör değil yapmaz. Fikir hürriyeti, eleştiri, muhalefet özgürlüğü yoksa o ülke diktatörlüktür.
fikir hürriyeti, eleştiri, muhalefet.. bu özgürlüklerin hepsi yeterince var.

misal sayın yılmaz özdil. lafını esirgemeden özgürce muhalif yazarlığı yıllardır sürdürüyor. bu sayade hem gazetesinden hem yazdığı kitaplardan ekmek yiyor.
bunu diyenler zamanında halkın seçtiği cumhurbaşkanlarını asanlar aynı zamanda.
kim diyor diktatör onun bir adını açıklayın da görsün bir gece evinden alınmak neymiş. diktatörlük falan yok bu ülkede.
Yılmaz Özdil'e yazdığı yazılar nedeniyle ne kadarlık dava açılmış acaba bir de onu araştırmak lazım değil mi?

Sonra seçilmiş bir başbakan'ı pat diye görevden alabiliyorsun. Ne güzel dünya. Bir örneğini daha gösterin.

"128 Milyar nerede" diye yazarsan sosyal medyada ne alakaysa "cumhurbaşkanına hakaretten" dava açılabilir. Aman dikkat derim.

Yılmaz Özdil'e geri döneyim. Yılmaz Özdil Sözcü'de yazıyor değil mi? Sözcü de muhalif bir gazete. Ama şu anki iktidar sanıyor ki AKP karşıtı sadece. Bunun için ilan verilmez Sözcü'ye, reklam verilmez. THY uçaklarına ve devlet makamlarına alınmaz. Ama yarın öbürgün iktidardan AKP giderse şu an muhalif gazetelerin nasıl gazetecilik yaptığını görüp anlayacaklar. En azından umuyorum.

Özgürlükler Raporu'nda haklar anlamında son 3 yıldır "Özgür Olmayan" ülkeler arasındayız. Bunu Recep Tayyip Erdoğan düşmanları hazırlamıyor. Adamlar bazı kriterlere bakıyor ve yoksa "özgür değilsin" diyor. Bizde otokontrol öyle bir noktaya geldi ki insanlar ceza alacaklarını bildikleri için zaten hiç o yola girmiyorlar. Halbuki anormal bir olay yok. Eleştiriyi de hakeret kabul eden bir anlayış söz konusu.

cumhurbaşkanının hiç bir yere hesap vermeden harcayacağı kaç para var bilen var mı? 2020 yılında cumhurbaşkanlığı bütçesi 2,2 milyar liraydı. 2021 yılında 3,8 milyar lira ayrıldı. 2022'yi de varın siz bulun. Bildiğim kadarı ile sayıştay incelemesinden de muaf.

Diktatörlük deyince bugün artık bir Stalin bir Mao gelmesin aklınıza. O kadar da değiliz Allah'a şükür. Yani ölü değiliz diye hastalığa seviniyoruz.

Mesela sevgili iktidarseverlere sorayım. Fetö ülkemizin başına 2016 yılında mı bela oldu? Neden bunca yıl yapılan uyarılara kulak tıkandı. "Kargalar güler" deniyordu değil mi bir zamanlar. Yahu Uğur Mumcu bu pisliklerin şablonunu 1990 yılında net bir şekilde çıkarmıştı da adamı öldürdüler. Cumhuriyet yıllarca "Tehlikenin Farkında mısınız" manşetiyle çıktı da ne oldu. "Haklıymışsınız" diyen var mı? Hani bu oluşumun siyasi ayağı. Araştırılmasına hangi irade karşı çıktı ? Neden AKP ve MHP bu kadar belalar okudukları bir oluşumun derinine girmek istemediler.

Herşeyden önce şunu sorayım ve samimi bir şekilde düşünün. Meclisteki 286 AKP vekilinin gerçekten kendi iradesi var mı? Bağımsız olarak bir karar verme şansları var mı yok mu? Yahu bazen neye el kaldırdıklarını dahi bilmiyorlar. Yalan mı? Kendi verdikleri önergeyi CHP verdi sanarak reddetmediler mi?

Marmaris'teki orman yangın sonrası reis'in ağzına "idam cezası" lafı geldi. Adalet Bakanı'nın cevabını bir kez daha hatırlatayım. "Cumhurbaşkanı söylüyorsa talimattır. Hemen çalışma başlattık." Allah korusun; adaletsizliğin bu kadar net hüküm sürdüğü ülkemizde bir de bu olsa...

Ülkemiz net bir şekilde demokratik bir şekilde yönetilmiyor. Son olarak ingiltere'de Boris Johnson'un istifası ile sonuçlanan olayları takip edebildiniz mi? Adamın bakanları başbakanın yalan söylediğini ve ülkeyi iyi yönetemediği dile getirerek istifa ettiler de hükümet gitti.
--spoiler--

yahi en azından azıcık düşünseler bir diktatöre diktatör diyemeyeceklerini anlarlar ama yazık.

--spoiler--

izansızca bir cümle. Diktatöre her yerde diktatör diyebilirsin. Afrika ülkesinde dersen idam edilirsin, burada açık açık dersen de hakaretten tutuklu yargılanırsın. Değişen tek sey yaptırımın türü olur. O yüzden geçin bu ayakları.
--spoiler--
tayyip erdoğan diktatör olacak sen meydanlarda dolaşacaksın öyle mi ?
--spoiler--
fikir hürriyeti, eleştiri, muhalefet.. bu özgürlüklerin hepsi yeterince var.

misal sayın yılmaz özdil. lafını esirgemeden özgürce muhalif yazarlığı yıllardır sürdürüyor. bu sayade hem gazetesinden hem yazdığı kitaplardan ekmek yiyor.
--------------------------------------------------------------------------------
Ulan güler misin ağlar mısın ?

meydanda dolaşmak - eleştiri ve muhalefet yapabilmek demokrasi sayılır oldu. lan oğlum II. abdülhamid in bundan kat kat fazla muhalifi vardı eleştireni vardı. bu onu demokrat lider yapmaz ! (bu arada bizim sultan abdülhamid ile bir sorunumuz yok).
yılmaz özdil özgürce yazabiliyormuş. hakikaten büyük lütuf !!
lan oğlum siz ne yiyip içiyonuz. belli ki şu meşhur (z) kuşağı mensubusunuz. hani 2000 lerden öncesini bilmeyenler. bilmiyorsanız öğrenin eski türkiye de parti liderleri tv lerde özgürce tartışırdı. siz (z) kuşağı hadi söyleyin bakalım hiç tv de rte ile k.kılıçdaroğlu veya m.akşeneri aynı masa etrafında tartşırken gördünüz mü ?? delikanlıca söyleyin... söyleyemezsiniz !

ama ben rahmetli ecevit - demirel - erbakan - türkeş, erdal inönü - t. özal, mesut yılmaz - tansu çiller karşılıklı tartışmalarını izleyerek büyüdüm. sizin gibi işkeme-i kübradan atmam. gidin önce bu ülkenin yakın ve uzak tarihini öğrenin (ama trt veya atv den değil !!!!!)

lan neredeyse "oksijen alıp karbondioksit veriyorsun" daha ne istiyorsun falan diyeceksiniz hadsizler !

ana muhalefet liderini meydanda linç etmeye kalkan ama aç olduğunu ülkeyi yönetenlere haykıramayan bir millet zaten demokrasiyi falan hak etmiyordur...
--spoiler--
bunu diyenler zamanında halkın seçtiği cumhurbaşkanlarını asanlar aynı zamanda.
--spoiler--

kimmiş lan bu ülkede asılan cumhurbaşkanı ? söyle de senden öğrenmiş olak !!!!
Hele sıkıyorsa diktatör deyin o akşamın sabahına şafak operasyonu.

Sıfatını siktiklerim sizi.
Bugüne kadar bütün cumhurbaskanlarinin halka açtığı davalarin sayısına bakın.
görsel
Biz demiyoruz kim diyor?

Dokunulmazlığı olanlar ve yurt dışındakiler diyor. Biz niye diyelim ki.
Bu ülkede silivri'yi hapishaneden ibaret sanan bir kesim var, sorun bakalım sebebi neymiş.
Siz söyleyin ;

görsel
Neymiş efendim; diktatör olsa "diktatör" diyemezmişiz. Belki değil; ama özeniyor mu? Hiç şüpheniz olmasın! Becerebilse onu da olurdu. 20 senedir sarsıyor, avkalıyor, temellerine dinamit koyuyor; ancak bir türlü bu cumhuriyetle başa çıkamıyor. Allah Atatürk'ten razı olsun! Ne sağlam bir devlet bırakmış bizlere. Başka ülkede olsa, bu yaşadıklarımızın çeyreğiyle tepetaklak giderlerdi. Tayyip bile yıkamadı, bir düşünün!