bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    83 yaşındaki babaannem sabah namazına kalkar. namaza başlamadan önce bi hava almak için balkona çıkar ve gördüğü manzara karşısında şoke olur. ay her zamankinden daha parlak ve daha büyüktür. besmele çeker dikkatli bakar ve gördüklerine bir kez daha şaşırır. kardeşimi uyandırır ve şu ayın haline bak, ne olmuş öyle der. hemen fotoğrafını çekmesini ister. ne olduğunu anlamayan uykulu kardeş sırf babaannenin dileği yerine gelsin diye bir kaç poz çekip tekrar yatağına yatar. hayretler içinde aya bakan babanne, dayanamaz sabahın köründe sarılır telefona, zor gören gözlerine takar gözlüklerini, milliyet gazetesinin telefonunu bulur rehberden.
    görevli: alo
    Babanne: gökyüzüne bakın, ay ne acayip olmuş öyle.
    görevli: anlamadım hanımefendi.
    babanne: (kulağı duymaz uydurur.) evet görünce ben de çok şaşırdım. ay çok garip görünüyor.
    telefonu kapatır.
    tuhaf duygular içinde namazını kılar ve yatar, gün iyice ağarınca yatağından kalkar. doğuştan atatürkçü chp li babaanne sabaha karşı gördüğü ayın; tayyibin seçim propagandası için yaptırdığı dev bir balon olduğunu görür. bir ampül resmi yanında da tayyip. "tüüü rezil adam, kara partinin balonuymuş" deyip hayıflanır. sabah kahvaltıda bu durum ve tayyibin balonu iyi bir eğlence konusu olur aileye.
    2 ... akgoogle