1. 1.
  evet efendim...

  yıllar yılı askeri üniformaların altında benliğini unutmuş, çarpık ideolojik birtakım fikirleri benimsemiş olup en nihayetinde 2014 itibariyle sayıları bir ahtapotun kollarını geçmeyen kişilerin tayyip erdoğan hakkındaki konuşmalarını, eleştirilerini düşünüyorum.

  neden diyorum bu insanlar bizim manevi değerlerimize saldırıyorlar, neden böylesine saldırgan tavırlar içerisindeler? acaba küçüklüklerinde çektikleri sevgi açlığı bu tip insanların zekasında kayda değer bir düşme mi yarattı? yoksa sırf mamaları kesildi diye mi bu zekası birtakım noktalara kadar çalışan kitle saldırgan ve çözümsüz mesajlar veriyor.

  yani diyorum ki bu kitleye gelin kardeşim geleceğimiz ak olsun, tek bir noktada birleşelim. ama ne diyorlar bize yoook, biz şöyleyiz böyleyiz türbanı kabul etmeyiz. geçti onlar teyzecim, geçti yani biz artık aştık onları siz yerinizde sayabilirsiniz.

  acaba siz mamanız kesildiği, en güzel lojmanlardan sizleri çıkarttığımız, plajlarda üniformalı bir şekilde içki içip, sahilde cami bombalama planları yaptığınız içkili ağızla birtakım manevi değerlerimize sövdürmediğimiz için mi böylesiniz? ya da karılarınız artık gariban erbaş kardeşlerime saçlarını fönlettiremiyor mu beleşe?

  derdiniz ne biliyor musunuz? aslında sizin yapamadığınız, düşünemediğiniz o yenilikleri tayyip erdoğan sergiledi, dik duruşuyla gönüllerde taht kurdu o uzun adam. ve belki asla tahayyül edemeyeceğiniz mertebelere halkı getirdi, o gerçek halk, sizin kara kuru diye dalga geçtiğiniz, sıkmabaş diye aranıza almadığınız insanlara yetki verdi. ne oldu, bir tarafınız mı karardı acaba?

  evet, manevi değerlerimize saldırdınız, içki içip bizim türbanlı kardeşlerimize saldırdınız. en kötüsü de ne biliyor musunuz arkanıza birtakım üniformalı şahısları alarak bizlere zulmettiniz. olsun biz gene sizi affettik, bu ülkede yaşamanıza ne pahasına olursa olsun izin vereceğiz. korkmayınız, diktatör değil halkın adamıyız.
  3 -3 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  (bkz: chp nin gerici kültürsüz ve cahil bir parti olması)
  2 -2 ... d3xter
 3. 3.
  Bir bunlar kadar değillerdir.

  (bkz: Akpyi savunan cahil kitle)
  2 -1 ... manyakolomanyak
 4. 4.
  tayland ve malezya'nın yarısı kadar ihracat rakamlarına sahip olup kendini zengin ve dünya devi sanan embesil zihniyete katlanamadığı için eleştiriyordur belki de.

  ülkenin en büyük ilk 5 şirketinin içinde bulunan (petkim, tüpraş vs. gibi) şirketleri milyarlarca dolara özelleştirip hala yaptığı 3-5 milyar dolarlık yht projesinin ödeneğini bile dışarıdan alınan kredilerle karşıladığı için eleştiriyordur ya da.

  ya da yıllarca deprem vergisi adı altında topladıkları paraları deprem olmayacakmış gibi duble yollara yatırıp deprem olunca insanları çadırlara tıkıştırdıktan sonra çıkıp pişkin pişkin "biz o paralarla yol yaptık" dediği için eleştiriyordur.

  belki de nefret ettiğimiz ülke israil'e "van minüt" ayarını verdikten sonra "dünya lideri hülooğ" dediğiniz adamın 8 vatandaşını öldürdükten sonra kendi kendine mitinglerde salyalarını akıtmaktan başka bir şey yapmadığı, yapmaya götü yemediği zaman ağzınızı açıp eleştirmekten aciz olduğunuz için kızıyordur size.

  ya da milyar dolarlık onlarca ihalenin 3-5 güne sıkıştırıp yandaşlara peşkeş çekilmesine dayanamıyordur.

  kendi askerlerine vurdurup savaş sebebi yaratma hevesinde olduğunu gözünüze sokmalarına rağmen hala o mal kafalarınıza girmeyişine deli oluyordur belki de. hem de adamlar böyle bir dinlemenin var olduğunu kabul edip fellik fellik dinleyeni aramalarına rağmen. hadi diğerleri montaj dedin geçtin de buna ne kılıf uydurdun be malın evladı.

  hadi filistin'deki araplara yardım ediyoruz dedin kendini uyuttun da ırak'taki müslümanların kesilmesine alkış tutan adamın samimiyetine, müslümanlığına nasıl inanıp peşinden koştun.

  nasıl bir gün teröristle görüşen şerefsizdir deyip 3 ay sonra evet görüştük deme şerefliliğini yaptığı için ses çıkarmayacak durumu algılayamayacak kadar mal oldun? senin için bu maddeleri sayfalarca uzatabilir tekrar tekrar gözüne sokabilirim ama almaz o ufak beynin bilirim.

  işte gençler sizin müslümanlığınız da vatandaşlığınız gibi. siz size ışık tutacak ileriye taşıyacak bir liderden çok köpek çekecek önünüze mama koyacak bir sahip arıyorsunuz. en güzelinden de buldunuz aferin vallahi.

  şimdi yat uyu sabah sahip oy bekler.
  2 ... tomoe the youkai