1. 1.
  Beni fazlasıyla şaşırtan gelişme. Geçen yıl Biri bana dese ki "Erdoğan'a yüzde yüz katıldığın bir konu olacak" sktr lan derdim. Yalnız şu an kendisine yüzde yüz katılıyorum.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2120182/+

  Diyor ki galaktik imparator, ümmedin son umudu, uzun adam, ilk trump bükücü reyizimiz, "yarı Türkçe yarı ingilizce, ne Türkçe olan ne ingilizce olan saçma sapan bir dil oluştu. Aynı şekilde sosyal medyada da kısaltma bahanesiyle ne olduğu anlaşılmayan anlamsız harf yığınları var".

  Valla ne yalan söyleyim. Altına imzamı atarım bu sözlerin. Kıyamete bir adım daha yaklaştıysak demek ki...
  25 -3 ... serdarsl06
 2. 2.
  Bu açıklamanın altına; selamım aleyküm e “merhaba” diye karşılık verenler türkçeyi savunmak adına doluşacak şimdi asıl komik durum o.
  7 -3 ... oberst
 3. 2.
  Plazalar kapatılsın.
  10 -2 ... yasak merve
 4. 3.
  Aynı şeyi arapçayla karışan türkçe için söylemiyo ama.sadece ingilizce konusunda atarlanıyo. Merhaba demiş mi hayatında hiç?...
  8 -10 ... paganviodio
 5. 4.
  Farsça kökenli olan merhaba yı savunan tiplerin eleştirdiği eleştiridir.
  6 -4 ... ilcan havhav
 6. 5.
  reis kusura bakmasın ama türkçe'nin kendi yetersizliğidir. check etmeyi aynı manada türkçede ifade edene kadar personel mesai tamamlıyor.
  1 -4 ... golden oriole
 7. 6.
  Hakli bir reis beyani.

  Çare Osmanlıca.

  Edit: illa ironi mi yazmam gerek?
  2 -3 ... lumiere sombre
 8. 7.
  Bizim dilimizde ki tonla arapça farsça kelime dile zenginlik katıyor. Ama ingilizce kelimeler kaka.

  Anladım hocam.

  My heart bu pain e daha fazla withstand edemiyor.
  4 -4 ... uzay muhtari
 9. 8.
  arapca, farsca, fransizca kokenli bir kelimenin turkce’ye gecmesi ayri, halihazirda turkcesi olan bir kelimeyi kullanmayip turkce ile harmanlayip dilleri katletmek ayri (bkz: check etmek) cb hakli sonuc olarak.
  7 -1 ... obsessive compulsive
 10. 9.
  eğer bunu dilimize yani türkçeye sahip çıkma adına söylemiş ise ülkeye milyonlarca arabı doldurmayacaktı. gelsin istanbula bizim çapadan başlasın beyazıta kadar türkçe konuşan insana rast gelemeden gider yürüyerek. madem bu kadar yerli ve milliler ülkedeki arapları göndersinler her şeyden önce. madem bu kadar türklüğe aşıklar önce bizimle yani öz be öz türk olan vatandaşları ile ilgilensinler.
  4 -2 ... mel mel bakan gibson