bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tayyip erdoğan ın ülkeyi tek elden yönetmesi. şimdi diyecekler yahu seçim var biz oy veriyoruz bu adam nasıl diktatör olur. bu ülkede halk bırakın milletvekilini kasabaların belediye başkanlarını bile kendi seçemiyor. parti liderlerinin seçtiği isimleri oy pusulalarıyla onaylıyoruz bize adayları seçme tanıma hakkı dahi sunulmuyor. akp de bu iş daha feci durumlarda artık rte ye parti içinde muhalefet edecek bir kişi dahi çıkamıyor çıkarsa başına gelecekleri biliyor örnek turhan çömez adam buhar oldu uçtu. diyelimki tüm partiler böyle ama akp sadece bir parti değil karşı devrim hareketinin öncüsü olarak her kuruma benzeri siyasi görüşte olan insanları yerleştirebilecek güce sahip. elleri altında medyanın önemli bir bölümü var kalan bölüm ise kendi derdine düştüğü için ses çıkartmaktan korkuyor örnek deniz feneri olayı sadece yüzeysel olarak geçiliyor haberler. başbakan yargıya fırça atabiliyor kendi aleyhine açılan davaları haksız bulurken muhalifleri için açılan davalara savcı olmak istiyor yargı bağımsızlığını her gün yitiriyor. mecliste çoğunluğa sahip olunduğu için istenilen her kanun hemen geçiyor milletvekilleri sanki kurşun asker gibi kendi düşünce ve kararları yok. cumhurbaşkanı tarafsız ve partiler üstü olması gerekirken kendisini o mevkiye getiren akp ve erdoğan a destek çıkmaktan vazgeçmiyor ermenistan a gitmesi tayyip erdoğan ın isteği ve açıklamasına bağlı. polis in korkutucu gücü muhalifleri susturmak için kullanılıyor. bürokrasinin her kademesine yerleşen adamlar tayyip beyin ve akp nin istekleriyle hareket ediyor önceden kadrolaşan partiler cebini doldurmak derdine düşerken şimdi akp ile iş sadece para değil resmi kurumlarda siyasi bir örgütlenme ve bizden olan ve öteki diye ayrımlar yapılmaya başlandı. devlet televizyonuna yandaş müdürler atanarak muhalifleri karalama kampanyaları düzenlendi. muhalifler suçu ispatlanmadan terörist ilan edilip hapishanelere tıkıldı ve diğerlerine göz dağı verildi. tayyip son yaşanan davos olayı ile sempatisini arttırdı. geçmişte abd ve israil politikalarına destek veren bop a eş başkan olan tayyip ekonomik krizle azalan oylarını filistin kozunu kullanarak arttırdı. filistin e destek için somut bir adım atmadan bir kaç cümle ile kahraman oldu ve muhaliflerinden bile destek aldı artık onu eleştirmek için kafir olmayı göze almak gerek. çünkü filistin meselesini çözme gücü olmasa da davos olayındaki naylon kahramanlığı ile tayyip gazzeli çocukların göz yaşlarından oy ve güç kazandı. onu eleştirmek artık vatan haini demokrasi düşmanı hatta darbeci olmak demek. aslında demokrasilerde herkes eleştirilebilir olmalıdır ama günümüzde türkiye demokrasi yerine farklı bir yönetim biçimine doğru yol alıyor.

  not : chp li değilim , darbe istemiyorum , putperest hiç değilim bu yüzden hakaret edecekseniz en azından biraz düşünün ve yazılanlar üzerine yorum yapın. ben sadece bu ülkede daha iyi yaşam standartları olsun istiyorum bir adam tarafından yönetilmek istemiyorum bir kişinin kaprisleriyle hayatımın düzeninin değişmesini istemiyorum. dedelerimiz yüz yıllarca padişahlara kul oldu onlar için öldü ama padişahları zor durumda onları bırakıp düşmana sığındı bu ülkede artık bir daha benzer olaylar yaşanmasın. türkiye bir kişeye bağlı olarak yaşamasın gerçekten işleyen gelişmiş ülkelerdeki gibi bir devlet yapısına sahip olsun. atatürk ü bu işe karıştıranlar olacak elbet onlara baştan cevap verelim atatürk elindeki askeri güce rağmen savaş döneminde bile meclisi açık tutmayı başardı diktatör olmak için elinde her türlü güç varken muhalif güçler oluşmasına göz yumdu belki yeterli değildi ama o zaman şartları içinde yapılabileceklerin en iyisini yaptı en azından bizi kul olmaktan kurtarıp insan olmanın yolunu açtı bu bile yeter.
  3 -2 ... seri arti oy veren insan
 2. 2.
  bazı insanların iddiası.
  1 -2 ... taciturnn
 3. 3.
  diktatör olsaydı bu entry giremezdiniz.
  2 ... okati
 4. 4.
  Diktatör olaydı şuan nefes alamadık dedirten başlık .
  ... lawyer and judge
 5. 5.
  Diktatörlük ne demek bilmeyen yazarların düşüncesi. Diktatör olsaydı o elindeki internete bile giremezdin.
  1 -1 ... karanliktan gelen ses
 6. 6.
  https://www.youtube.com/watch?v=8ZulvyZiS_E+
  ... aussteller
 7. 7.
  işte cehape zihniyeti bu yüzden halka inemiyor diyecek yavşakları hiç sikime takmadan söylüyorum ki bunu halen daha diktatör olsaydı bunları yazabilir miydin diye soran sığırlar var.

  Mesele yazabilmek değil zaten göt kafalı, mesele bunları güvenle, korku duymadan ifade edebilmek.

  Ben bunları açık açık yazdığım zaman kamu kurumlarında hakkım olmasına rağmen atamalardan elenmekten korkmazsam, yargılanma korkusuyla düşüncelerimi ifade etmeye çekinmezsem diktatörlük veya otokrasi yoktur diyebilirim.

  Anladın mı diye sormuyorum çünkü zaten anlayamazsın döl israfı.
  1 ... nefesalsamda
 8. 8.
  Evet Diktatördür bazı gerçekleri yazamıyorum sözde hakaret davalarıyla gözdağı veriliyor halkımıza.
  1 ... antikaw anarsistt