bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  marmara üniversitesi'nden 1981 yılında mezun olduğunu söylemiştir. fakat marmara üniversitesi 1983 yılında kurulmuştur. ondan önce enstitüydü, üniversite değil.

  ek: (bkz: tayyip erdoğan ın cumhurbaşkanı olamaması/#9052148)
  6 -4 ... jerry
 2. 2.
  kanımca olmuştur fekat o esnada marmara üniversitesi enstitü niteliğindedir.çünkü 80 döneminde kurulmuş bir okuldur.bu arada iktisadi idari bilimleri köklü olan bir okuldur.
  hayır tayyip i savunduğumdan değil elbet, ben de bakmıştım bu adam nasıl o okuldan mezun olduğunu söylüyor? o dönemde okul daha kurulmamıştı dedim, baktım ve ikna oldum.tabi hekesin kanaati kendinedir.araştırılmalıdır.
  5 ... oslobodenje
 3. 3.
  (ara: at yalanı)

  80 öncesi boğaziçi üniversitesi diye bir okul yoktu. robert college'in üniversite kısmıydı tüm okul. YÖK kurulunca tektipleştirmek için hepsi üniversite yapıldı. bunu bilme, sonra bıdı bıdı.

  Artık Cumhurbaşkanı'nı halk seçecek ya, darbe de yapılamıyor, bazıları eşşeğin kulağına su kaçırıyor artık ne yapacağını şaşırıp.

  Başı kesilmiş tavuk gibi koşmak var saçma sapan nedensiz, konuyla alakası var mı bilmem.
  5 -7 ... naciye naciye cilveli naciye
 4. 4.
  80'li yıllardaki enstitülerle, bugünkü enstitüleri karıştıran zihniyete kıçıyla gülen yazarın açtığı başlıktır.
  3 -2 ... jerry
 5. 5.
  tayyip erdoğan' ın üniversite mezunu olamaması gibi bir durum yoktur. itia mezunudur. http://tr.wikipedia.org/w...ri_%C4%B0limler_Akademisi
  -3 ... gittigerigeliyoooo
 6. 6.
  (bkz: Binyamin Natanyahu nun MIT mezunu olmasi)
  1 ... bard of hell
 7. 7.
  iddianın asıl sahibi Yalçın Küçük'tür birkaç kitabında yazmıştır, yalanlama olursa düzelteceğini de söyelmiştir ama henüz yalanlama gelmediğinide sözlü mülakatlarda ifade etmiştir. Ciddi ve enteresan bir iddiadır.
  1 ... suvari
 8. 8.
  o zamanların enstitüsü şimdinin meslek lisesine karşılık gelir.
  tayyip 81 marmara mezunuyum diyorsa o enstitü mezunu değil eski adıyla i.i.t.i.a. mezunudur. açılımı istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi olan bu okul adı üstünde akademi olup, 4 yıllık üniversite idi. sonrasında i.i.t.i.a.'nın ismini marmara üniversitesi olarak değiştirdiklerinde marmara üniversitesi iktisat fakültesi mezunu bir kişi ile i.i.t.i.a. mezunu bir kişi denk sayıldı, hatta okulun ismi değiştikten sonra eğitim kalitesi düştüğü için i.i.t.i.a. mezunu daha makbul sayılırdı.

  sonuç olarak tayyip bu okulun mezunu ise eyvallah üniversite mezunu sayılabilir ama değil ben o okulun açtığı bir ticaret enstitüsünde öğrenim gördüm diyorsa lise mezunu bile saymak doğru olmaz.
  -1 ... euphratess
 9. 9.
  Ülkemizin ne kadar emin ellere emanet olduğunu bikere daha anımsatır bana ve tekrar rahatlarım (!). O kadar zeki bi başbakanımız var ki (!); defalarca, hertürlü yolu deneyerek ingilizce öğrenmeye çalışsa da hala ''one minute'' den başka birşey diyememektedir! Ki o esnada one minute ne kadar yerinde bi cümledir bilinmez (dil bilgisi bakımından).
  3 -2 ... kyouraku
 10. 10.
  bir yalanının daha ortaya çıkmasıdır, artık alıştık.
  1 -1 ... tapukadastro