1. 1.
  evet efendim...

  sayın başbakanımız, iyi ahlaklı büyük türk lideri ve tüm kişisel özellikleri ve takım çalışması ile tüm dünyaya örnek olan recep tayyip erdoğan'ı her nasılsa sevmeyip, onun başbakan olduğu ülkede ekmek yemektir. tam bir ikilemdir, aymazlıktır bence.
  yediği kaba pisleyen, ülkenin karanlığa gömülmesini isteyen kişilerin yaptığı ilginç eylemdir bu ayrıca. aklım hafsalam almıyor açıkçası. ben her gece darbe yapacaklar korkusuyla yatağıma gireyim, sayın başbakanım bu kirli işlere engel olsun, ben onun sayesinde huzurlu olayım, sonra da gidip onu sevmeyeyim. var mı yahu böyle bir şey? beğenmiyorsan, sevmiyorsan git bu ülkeden! seni zorla tutan yok.
  hakikaten insanlığımdan utanıyorum. ya diyorum ki eleştiren varsa, sevmeyen varsa gitsin moskova'da yaşasın. hani bir zamanlar vardı ya neyse.

  yediği kaba pislemeye çalışmasın kimse. bu ülke tayyip erdoğan ve ona gönül verenlerin ülkesidir. bu ülke tüm aydınlarındır. bu ülke tüm ak partililer gibi vatansever olan milletindir.

  karanlık ellerinizi çekin artık!
  -440 -695 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  söyleyenin aptal olduğuna dalalet cümledir.

  (bkz: ülkeyi tayyip in sanmak)
  335 80 ... wecihii
 3. 3.
  türkiye cumhuriyetinde emeğiyle kazanan herkesin ekmek yemeğe hakkı vardır. tayyip erdoğan ortalıkta yokken de bu insanlar ekmek yiyordu, varken de yiyecek, o bittikten sonra da yiyecekler. sanki bu ülkede her vatandaşın ekmeğini tayyip erdoğan mı vermiş,
  124 -9 ... kaplus
 4. 4.
  tayyip erdoğanın bu vatanın ekmeğini yemesiyle karıştırılmış hede, sadece ekmeğini yememiştir ya neyse.
  93 -8 ... condilizm
 5. 5.
  ülkenin rejiminin cumhuriyet olduğunu, monarşi olmadığı hususunu henüz sindirememiş talihsiz kişinin söylemidir. aslında böyle açıklamalar iyi de oluyor. ülkemizde ne gibi düşüncelere sahip insanların var olduğu hakkında ışık tutmaktadır böyle söylemler. nabız yoklamak amacı kokan bir söylemdir de diyebiliriz.
  48 -2 ... kolonya
 6. 6.
  doğrusu tayyip erdoğan ı sevmeyip onun yönettiği ülkede yaşamaktır.
  yaşamak istemem artık aranızda-yavuz çetin
  24 -4 ... herkescorbasindaennihayetinde
 7. 7.
  türkiyenin yarısının yaptığı eylem. sevenlerinde yarısı çıkar için olması muhtemeldir bence.
  14 -5 ... maksat muhabbet olsun
 8. 8.
  tayyip'in ülkesinde yiyecek ekmek bulamamak.

  (bkz: ya sev ya terket)
  29 -6 ... fink ployd
 9. 9.
  Bu ülke RTE Ltd. Şti ise haklı bulunabilecek bir sözdür.
  36 -3 ... copyright
 10. 10.
  çünkü yurdumun bütün ekmeklerini fırına rte koydu değil mi? saçmalamanın dibine vurmuş entrydir. demokrasi nedir dersine geri gitmek gerekiyor anladığım kadarıyla, çünkü bir ülkede ekmek yiyor olmak iktidarı destekliyor olmanızı gerektirmez. sistem öyle yürümez arkadaşım. akp'nin o savunduğunu iddia ettiği demokrasiden ne anladıklarını görüyoruz destekçilerinin. demokrasi, farklı görüştekilerin birbirine saygı duyması, bir arada yaşayabilmesi demektir. ama siz napıyorsunuz, onu sevmeyen gitsin, bunu sevmeyen ölsün, sevenler yamacıma gelsin. bunun neresi demokrasi? birbirini çekememezlik, sığ düşüncelerle karşı görüştekilere saldırmanın nesi demokratik?
  29 -3 ... koyote