1. 1.
  murat 131'e kızıp murat 124'ü seçmek gibidir.

  yani erdoğan senin gözünde murat 131 kadar kötü ve demode ise gandi kemal de ondan aşağı değildir. bu mudur yani çözüm. kılıçdaroğlu sığlığı, kapasitesizliğine mi layık bu ülke. düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek önüne gelen herkesle ittifak yapan, memleket için hiç bir hayali olmayan, klasik fakir edebiyatı yapan, sinik ve silik bir kişi midir türkiyenin ilacı.

  demek istiyorum ki; bu ülke insanı koskaca anap'ı tarihe gömdü, daha önce yüzde 25'e yakın oy verdiği eceviti 3 yıl sonra barajın altına gönderdi, ama her defasında bir şekilde inanabileceği bir alternatif çıktı karşısına. şimdi ise alternatifler bahçeli ve kılıçdaroğlu. bu durumda bu halka kızamazsınız, çünkü bu ikisinin türkiyeyi bir tık ileriye götüreceğine dair kimsede umut yok. haa biraz deşersen bu adamların partisinin içinde bile bu adamlara inanmayanlar çoktur.

  erdoğana oy vermeyin demek, giden arabanın şöförünü kapıdan aşağı atın demektir. tamam atalım da, direksiyona geçecek güvenilir şöför yok. siz şöförlüğüne güvenmediğiniz bi adamla uzun yola çıkar mısınız. haa erdoğan iyi şöför mü derseniz, eğer kötü şöför olup bir yere toslasaydı şimdiye kadar silinir giderdi, tıpkı geçmişteki gibi. trafikte hatalar yapıyor ama kaza yapmıyor, insanlar bir şekilde onun arabasında kendini güvende hissediyor.

  bunları, empati yapabilen, ak parti seçmeninin yerine kendisini koyup onları anlamayı becerebilen tiplere yazdım. erdoğan deyince, kırmızı görmüş boğa gibi sinirlenip söven adamlar üzerine alınmasın.
  1 -6 ... lehtar
 2. 2.
  "kötünün iyisi" ni tercih etmektir.
  ... cukkadacukka
 3. 3.
  cikmadi ki suraya ege universitesi isletme mezunu bir genc oyumuzu atalim. varsa yoksa E sinifi ehliyetli, otobus soforu bile olamayacak kapasitede vasifsiz kepazeler. meclisteki bir iki kisi haric.
  ... bzhacd
 4. 4.
  Tam olarak böyle değildir. Ülke yangın yerine dönmüş, kurumlar ya içinde kavga ediyor, ya çalışmıyor, ordu yargı şimde de polis darmaduman edilmiş, meclis torba yasalar ve tek parti iktidarı yüzünden işlevini yitirmiş, başbakan herkesle kavga ediyor, ona oy vermeyenlere ateist, terörist, nankör, Zerdüşt, Alevi, Gavur olmakla itham ediyor, ekonomi iyi diye masallar anlatılırken işsizlik ve yoksulluk gram azalmamış, tarım, hayvancılık bitmiş, demokrasi ve hukuk ölmüş, terör çatışmasızlık düzeyinde ve geleceği meçhul, dış borç 300 milyar doları aşmış, ayakkkabı kutularından paralar saçılmış, evlerde paralar sıfırlanmış, havuzlar kurulmuş-gazeteler alınmış, Bakara suresi makara olmuş.
  Bunun yerine aile sigortası getiren, devletin fabrika açacağı, ötekileştirmeyen, iş güvenliğini öne alan, birisine ihtiyacımız var. BU da benim gözümde Kılıçdaroğlu. Yarın bir gün belki Muharrem ince belki Mustafa Sarıgül olur ama asla sağcı bir lider olmaz.
  1 -1 ... birentrymvardinleyin
 5. 5.
  gün geçmiyor ki yeni bir ak troll türemesin kardeşler evet. ve maalesef bu da onlardan birinin marifeti. ekşi sözlüte başbakanlarına alenen edilen küfürlerin ihbarını telkin eden nispeten daha akıllı troller * varken burdakiler kılıçdaroğlunun bu sözlerden* * * sonra ona dava açabileceğini düşünemeyen troller var maalesef. bizim payımıza da bunlar düşmüş napalım.
  normaldir.
  -1 ... saturnde bir cix