bugün

o zaman ismet inönünün ne olduğunu merak ettiğim tespittir.

tayyip erdoğan diktatör olsa muhalefet miting yapıp, kendi parti argümanlarıyla tüm türk halkına konuşma yapabilir miydi.

diktatörün olduğu ülkede bunlar yapılamaz. hangi diktatörün ülkesinde muhalefet gördünüz ?

ayrıca rte'ye faşist de deniliyor. yahu adam ırkçı değil bi kere, nasıl faşist olsun. kendi seçmenine hitap ederken nerde faşist, ırkçı bir çağrışım gördünüz. parti tabanı muhafazar, ve pek çok etnik kökende vekillere sahip.

tanım : sevmediğim lider.
turkiyede gerçekten ciddi ciddi bir kişi meclis yetkilerini reform amaçlı üzerine alarak diktatör olmuştur. kim mi? mustafa kemal atatürk.
Suç değildir. Denilebilir.

Tayyip erdoğan atatürk ten sonraki en büyük diktatördür.
Dünya yuvarlaktır ve ay dünyanın etrafında döner. Güneş'in etrafında dünyanın yanında Merkür Venüs Mars (Dünya) Jüpiter Satürn Uranüs Neptün dönmektedir. Erdoğan diktatördür. 2+2=4 eder.
yasama yürütme yargı´yi tek vücutta birlestiren kisiye diktatör denilir. Tayyip Erdogan´da bunun hepsini kendisinde birlestirdigi icin diktatördür. bunun örnegini tarihte de görebiliriz.
(bkz: diktatör)
9 köyden kovulma sebebidir. evet.
tayyip erdoğan'a diktatör diyenlerin ismet inönü'yü savunduğunu sanan insanların düşüncesi. durmak yok koyunluğa devam.
-afedersin ermeni dediler.

-affınıza sığındım diktatör dediler.
bu ülkede göte göt denildiğini bilen kişidir.
hele ki " yarışmacı otoriterizm nedir ve nasıl gerçekleştirilir ? " bunun bilincinde olan bir insan tarafından deniyorsa "türkiye kuzey yarım kürede yer alır." ile eşdeğer bir söylemdir.
olum sen beni tanımamışsın
(bkz: stalin)
" Atatürkü koruma yasası" nın arkasına gizlenerekten, millete bel altı vuruşlar yapıp tahrik eden iki yüzlülerin yaftasıdır.
bir ülkede diktatör olduğunu anlamanın ilk yolunun yargı ve adalet sistemine bakmaktan geçmesi ile sağlaması yapılabilecek olan mevzudur..

misal diktatör denilen bir kişinin ağzından çıkan sözler ile insanlar hakkında davalar açılıyor, göz altı kararları, tutuklama kararları çıkıyor, davaların seyri değişebiliyor mu ? bağımsız ve tam özgür olması gereken yargı mensupları bağımsızlar mı yoksa düğmesi olmayan cübbelerinin düğmelerini iliklemeye mi çalışıyorlar bahsi geçen kişi ile karşı karşıya geldiklerinde.
diktatördür tabi ki gerici diktatör hemide. demokrasinin diktatör çıkartmadığı palavradır hitler seçimle gelmiştir ve oy aldıktan sonra yaptıları ortada, faşistler gene olsa ona oy verirdi ki her daim arkasındaydılar şimdi çomarlar da her daim ona oy veriyor.
K.h.k, anayasa, atamalar filan deyince zekası yetmediği için hiç bi skm anlamayan reisçi tayfasına son bir ayda yaşanan üç olaydan örnek vereyim..

Yine umudum yok anlayacaklarından ama hadi bakalım;

1. + Reis: arena ne demek, hayvan mı yarıştırıyoruz.
- ertesi gün ismi arena olan her yerin ismi değiştirilir.

2. + reis: bu yardımcı doçentlik nedir, biri bana anlatsın..
-ertesi gün yar.doç.luk kaldırılır.

3. +reis: bayram tatili 10 gün olsa ne kadar da güzel olur.
-ertesi gün bayram tatili 10 gün olur.
Zannetmiyorum Diktatör olsa derdini anlatan çiftçilere ananı al git der .
Göte göt demektir.
ne diyem, mesela mahmut mu diyem?
Kendisine diktator demek ertesi gun beni yalanci cikarabilir. Cunku yanar doner oldugu icin ertesi sabaha demokrat bir yonetici olarak uyanabilir.
k.h.k yetkisini Cumhurbaşkanına meclis vermedi mi? Ayrıca kanunla belirlenmiş bir konuda cumhurbaşkanı k. H.k çıkarabilir mi?
Ki, hiçbir zaman Cumhurbaşkanı meclisi toplayıp " efendiler bu oldu bitti meselesidir!!!!!!!!!!!!!!!!" dememiştir.

Ulan Erdoğan dan önce alışılmış bir düzeniniz vardı. Kimi seçerlerse seçsinler " Atatürk" diye en çok bağıran ülkeyi yönetiyordu.
Seçilen siyasiler asla bürokrasiyi aşamıyor, valinin yanındaki belediye başkanı statüsünü geçemiyordu. Asker, medya, bürokrasi, sermaye halkın seçmiş olduğu hükümeti Şamar oğlanına dönderiyordu. Şimdi o günler Türkiye nin demokratik günleri, şimdiler ise diktatörlük günleri mi oluyor? Üstelik Atatürkçüluk adına darbelere kadeh kaldırarak " laiklik kazandı" derken , halkın seçtiği milli iradeyi gömerken de siz demokrattınız değil mi?

Diktatör demek halka rağmen dikta eden, alternatif tanımayan, milli iradeyi tınlamayan demektir. Senin önüne aşağı yukarı her iki yılda bir sandık konmuyor mu?
Tezcanlı götü boklu muhalefetin işidir. Kusura bakmayın ama rusya da putine, abd de trumpa sallasanız bu kadar sizin etinizi sıyırır kemiğinizi sikerler...
Sizin yaptığınız, sevmedigi kıza orospu diyen erkeklerin yaptıgı tarzdan. Edep biraz yahu Edep.!