bugün

Reisin tüm ösellikleri taktire şayan fakat benim reiste en beğendiğim öselliği dürüstlüğü:

Dürüst; namuslu; adaletli; vatansever; Bilge ve cesur:
uzun süre düşünülmesine rağmen bulunamayacak özellik.
çok yakışıklı.
Vereceği mesazları net olarak verebilmesi. Mesazını hep alıyoruz.
allahsız komunistleri kudurtması.
Dombrayı çalıp o 4 parmağını havaya kaldırıp selamlaması beni benden alıyor

Şuan açtım ve kopuyorum.
Tv ye çıkıp eyyyy amariga dediği zaman doları yükseltmesi. Uzun süredir diyemiyor ama bastırıyor sus sus diye damat ve danışmanlar sanırım, üzülüyoruz.
Söylediği her şeyi koşulsuzca kabul ettirmesi. Keşke ben de onun gibi biri olabilsem.
fani (ölümlü) olması.
olsa dükkan senin emmoğlu.
dürüstlüğü.

görsel
RTE'den önce asla başka ülkede yaşamak, çalışmak, doymak aklına gelmezdi çoğu insanın. Sayesinde dünya vatandaşı olduk. Evet, RTE dünya vatandaşı yapar. En sevdiğim özelliği bu.
Açık sözlü olması.
Bazı şeyleri açık açık söylüyor.

-'ben bop eşbaşkanıyım'
- 'ırak'a giden Amerikan askerleri evlerine sağ salim dönsünler diye dua ediyorum.'
-' dedeme Türk müyüz Gürcü müyüz diye sordum, elhamdülillah müslümanız dedi.'
-'milliyetçiliği ayaklar altına aldık.'
-'CHP'nin en büyük sorunu anti amerikancı olmasıdır.'
-'Osmanlı zamanında Lazistan, Kürdistan gibi eyaletler vardı, şimdi neden olmasın?'

Bu lafların hepsini açık açık söylemiş birisidir kendisi. Bu da amacını ve misyonunu ortaya koymakta. Yani Tayyip yarın bir gün tahttan indiğinde kimse 'kandırıldık' diye zırlamasın. Adam her şeyi açık açık söyledi.
Anadolu'ya ve anadolu insanına değer vermesi. Selçukludan sonra ilk defa olan bişey.
Bir de çomar hoplatması. Cinsel anlamda değil tabi.
Jokeyleri aratmayacak derecede ata binebilmesi.
Koyun çobanlığı konusun da gerçekten uzman.

*t ziktimin koyunları eksiler şimdi, bak bakta utanın amk çomarları, Sizin vizyonunuzu zikim.
görsel
Kıvırması. Onun harici evlerden ırak, evlat olsa sevilmez.
Bu sözlükteki çoğu genç arkadaşın kıyaslama şansı yok. En azından youtube'dan eski haberleri, siyasetçileri, tartışma programlarını, olacak okadarı izlesinler. En azından toplumda parayla yer edinmeye çalışmanın ayıplandığı, ahlaklı olduğumuz yılları büyüklere sorsunlar. Tasarrufu, aile kavramını, saygıyı... Üretmenin kutsallığını, GAP'ı, tarımı, büyük madenci yürüyüsünü... Kumbarayı... Paylaşmayı... Kadınlarımızın paraya tapmadığı, erkeklerin adam olduğu yılları dinlesinler... Belki sonra daha iyi bir cevap verirler bu soruya.
%51'i gütmesi muazzam.
Fakirliği..

https://youtu.be/c-GTADbA7yw
eskiden mizah dergisi okur mizah programları seyrederdik .şimdi ise erdoyu seyredip gülüyoruz. milleti keklerken uyguladığı taktikler gerçekten mükemmel. yüzümüzü güldürdüğü için kendisine teşekkür ederiz. zübük filminini hayata uygulayıp, ete kemiğe bürünüp rte olarak karşımıza çıkardığı için kendisini kutluyoruz. değme oyunculara taş çıkarttığı için helal olsun diyoruz. he bir de kendisi sayesinde gerçek dini öğrendiğimiz ve nasıl '' yolsuzluk yapılmadan israf yapılmadan müslüman olunur'' u öğrettiği için, hidayete ermemizi sağladığı için de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz. kendisi yememiş içmemiş bağrına taş basıp, varsa yoksa emekçiler ve emekliler rahat etsin demiş, maaşlara olağanüstü zam yapıp bizi ihya etmiştir.
(insallah) yakin zamanda olecek olmasi.
Fani olması.
Bir adamı başbakan yapıp ordan muhtarlığa kadar itelemesi.

Cazibesine dayanamıyorlarsa demek..
Çobanlığa yeni bir boyut getirmesi.