1. ?.
  bu bizzat benim arkadaş. diyorsanız ki ' gemicikler evcikler bankalar uçuşuyor'. tamam. bu adam kesin bir şekilde devleti soyup soğana çeviriyor bunu da kanıtladınız var sayalım. başta belediyeleri olmak üzere kendi yaptıkları, hizmetleri yetmez mi ?

  şöyle düşünelim. yıl 2002 öncesi. her gelen halkı belleyip gidiyor. her gelen çalıyor anca. herkes vergi veriyor. hizmet 0.
  2002 ve sonrası. hala vergi veriyorsun. hala kuşkun var hırsızlık var diye. ve de farz edelim ki kanıtlandı. recep tayyip erdoğan cebini doldurup duruyor. ya şu ? verdiğin vergi devam ediyor. sen yine sikiliyorsun. ama en azından bir hizmet var. ülke kalkınıyor. verdiğin para en azından bir işe yarıyor.

  kaldı ki sayın başbakanın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. ve gözlerimle görmeden de inanmam. adam soymuyorken sadece hizmet yapıp ülkeyi kalkındırıyorsa daha allahtan ne istiyor bu türk milleti ? kendisi de birşeyler kazanıyorsa da yaptıkları ve yapacakları için hakkım helal olsun.
  6 -12 ... ukraynali
 2. ?.
  (bkz: aa bu benim lan)
  5 -10 ... orjinaldeli
 3. 1.
  muhtemelen tayyibe hakkı geçmemiş ve yandaşı da olduğu için cebini allah ne verdiyse doldurmuş insandır. bu insanın tayyipte hakkı olmadığı için helal olup olmaması çok da umrunda değildir.
  2 ... sigaramin dumani
 4. 2.
  (bkz: onu tanıdık siz kaçın)
  1 ... poisonx
 5. 3.
  oğludur, zira gemicik onun.
  -1 ... baba24
 6. 4.
  (bkz: çalıyor ama namaz kılıyor).
  1 -1 ... present tense
 7. 5.
  aziz nesin'in belirttiği yüzdelik dilime giren abilerimiz, ablarımızdır.
  3 ... bardaki kuul adam
 8. 6.
  hakkım olduğunu sanmıyorum ama varsa da helal olsun. bu ülkenin vatandaşlarını örtülü açık diye ayırmayıp üniversitelere aldığı için helal olsun. türkiyeyi ezik konumundan çıkarıp dünyada tanınan bir ülke durumuna getirdiği için helal olsun. memur maaşlarını bile veremeyecek durumda olanlardan yönetimi alıp memur maaşlarını katladığı için helal olsun. hastanelerde çekilen sıkıntıları bertaraf ettiği için helal olsun. öğrenim kredi ve burslarını 40 liradan 240 liraya çıkarıp daha çok öğrenciye burs verilmesine imkan sağladığı için helali hoş olsun.
  4 ... eklentiyiindirmekicintiklayinz
 9. 7.
  eşini dostunu yedi ceddini sskya yerleştirip, üstüne üstlük 3 kuruşluk ihaleyi 300 kuruşa mal edecek kadar devletini seven(!) kişilere haklarını helal edenler varken hiç yadırganmayacak kişidir.

  gemicik, aldı sattı gibi 8 yıldır papağan misali söylenen şehir efsanelerine inanmayacak kadar bilinçli insandır. başbakanın, başbakan olmadan önce de varlıklı biri olduğunu, o gemi denen şeyin titanic filan olmadığını idrak etmiş kişidir, sskdan emekli bi genel müdürün iki tane havuzlu villası varken ticaret yapmış bir başbakanın oğlunun gemisinin olması nasıl yadırganır hiç anlaşılmaz.

  Haa o gemicik denen şey her neyse, devletin parasıyla alındı ise bunu birinin ispat etmesi lazım, haa ispat edemiyorsa dedikoduyu bırakması lazım, eğer bir şüphesi varsa 8 yıldır bir savcıya filan başvurması lazım, tabi iyi niyetliyse, niyet bozuksa böyle gemicik, aldı sattı, böldü filan gibi lakırtılarla besleniyorsa devam etsin gemi muhabbetine.

  1990-2001 yılları arasında demirele, çillere ecevite kendini ..................tiren arkadaşlar, o zamanları unutup ak partiye sallıyolar ya helal olsun.
  3 -1 ... lehtar
 10. 8.
  yandaşların bayatlamış taktiklerinden birisidir. yolsuzluk ve vurgun öylesine saklanamaz haldedir ki, oradan yara almamak için, "ADAM çalıyor, ama hizmet veriyor" şeklinde vurgunu meşrulaştırmaya ve adeta hırsızlığı kutsallaştırmaya çalışırlar.

  tabii, bir kısım saf insanımız, buna "çalsın ama, iş de yapsın" gibilerinden peşinen onay bile verir. halkımız, yiyene, çalana karşı değildir, deveyi hanutuyla yutan hırsıza karşıdır. yani onun gözünde, paylaşılan hırsızlık meşrudur. halka böyle bir kemik atarak dolap döndürülür. kömür ve makarna dağıtımı bu duyguyu tatmin etmeye hizmet eder. yönetenler ve yandaşları bu duyguyu iyi bilirler ve sürekli işlerler. başarının sırrı budur.
  -2 ... zarbut