bugün

"katil esad, zalim esad, allah belanı versin esad diyerek savaş çıkaran, ondan sonra da "kardeşlerimiz katlediliyor, isteyen gelsin ülkemizde yaşasın" diyen recep tayyip erdoğan'ın, aç ve açıkta bıraktığı suriyelilere beş senedir şöyle medyaya göstere göstere sadaka vermemesidir. o öyle yapınca tabi suriyelilerin durumu milyonlarca taraftarının da sikinde olmuyor çok af edersiniz. madem bakmayacaksınız ne halt yemeye ülkeye aldınız, başımıza bela olsunlar diye mi.
devletin kasası kendisine ait olduğu için sıkıntı yaratmayacak olan mevzudur. muhtemelen şimdi sorsan devletin kaynaklarından aktarılan paraları kendi cebinden çıkıyormuş gibi algılıyorlardır ailecek. yapılan yolları köprüleri toplu taşıma araçlarını falan "ben yaptım" diyen ve "o yaptı" diyen milyonlarca takipçisi olan bir adamdan bahsediyoruz.

ben bazen yazıyorum buraya fazla coşulunca "emine hanımın bilezikleri ile yapılmış gibi davranıyor bunlar" şeklinde kızıyorlar ama azcık at gözlüklerini çıkartabilseler dışarıdan aynen böyle gözüküyorlar. kendi ceplerinden kuruş çıkmaz gün içerisinde ve akşamları eve giderken görüyorum suriyelileri görünce yolunu değiştiren insanlar sanal ortama girince aslan kesiliyorlar hümanizmi en doruklarında yaşıyorlar. evlerine almazlar ama 1 aileyi veya ellerinden tutup bir lokantaya götürmezler karınları doysun diye.
amk suriyelileri.
güncel Önemli Başlıklar