1. 1.
  1968, adana doğumlu eski Milletvekili, Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden Kasım Gülek'in kızıdır.

  1991 yılında Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden (ABD) mezun oldu. Lisans üstü eğitimini Londra Üniversitesi London School of Economics'te (ingiltere) 1991-92 yıllarında yaptı. 1996 yılında Bruges'da bulunan College d'Europe'da (Belçika) Avrupa Birliği kursunu tamamladı.

  1994 yılında Başbakanlıkta danışman olarak göreve başladı. 1999 yılına kadar sürdürdüğü görevi sırasında, Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı, ekonomi koordinasyonu, Avrupa Birliği koordinasyonu, Güneydoğu Anadolu Projesi ve devlette toplam kalite yönetiminin uygulanması konularında çalıştı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde DSP listesinden Adana milletvekili olarak 21. Dönem TBMMye en genç kadın milletvekili olarak girdi. 12 Temmuz 2002 tarihinde Kıbrıs'tan ve Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlardan sorumlu Devlet Bakanı olarak atandı.

  Mecliste görev yaptığı sürede Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Delegasyonu üyesi ve de Batı Avrupa Birliği Türk Delegasyonu üyesi olan Gülek, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde Hukuk ve insan Hakları Komisyonu Başkan Vekilliğinin yanı sıra Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu üyeliği de yaptı.2004 yılından bu yana Ankara merkezli faaliyet gösteren düşünce-araştırma merkezlerinden USAK'ın (Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu) onursal başkanıdır.

  kaynak: vikipedi
  2 ... indoor rain
 2. 2.
  vatandaş:tayyibe gülek mi lan ahali?
  ahali: hee..
  vatandaş: recep tayyip erdoğaan!
  ahali: zuhahahahahaha

  özellikle not: tayyibe gülek türkiye'nin saygıdeğer hanımlarındandır. sadece ismi yerel ağızda "tayyip'e gülelim" lafının söylenişindedir.
  3 -1 ... kara kedinin golgesi
 3. 3.
  dışişleri sınavında , mülakat komisyonun sorularını, benim türkçem o kadar iyi değildir. izniniz olursa ingilizce cevaplıyabilirmiyim? diyen şahsiyet.
  1 -1 ... conspirator
 4. 4.
  Bir ara süheyl batum'un "tayyip'e karşı tayyibe" planındaki kişiydi. Tabi hepsi ihtimaldi ve bir plandı. böyle bir olasılık kalmadı. Batum, gün gelecek emine Ülker tarhan ismini ortaya atıp suyu bulandıracaktı.

  Size de komik geldi değil mi bu çalışma? Daha neler var neler.
  3 ... recruit
 5. 5.
  entry nick uyumu gibi bir ad soyada sahip olan eski milletvekili.
  ... ben hakigiyenadam degilim
 6. 6.
  ilginç isim.
  2 -1 ... recomax
 7. 6.
  istek belirten fiil.
  3 -1 ... noxeca
 8. 8.
  tayyibe gulek
  ... recomax
 9. 9.
  chp li eski bakan ve chp eski genel sekreteri Kasım gülekin kızıdır.
  1999 da dsp den adana milletvekili olmuştur.
  bakanlık yapmıştır bir süre.
  ... recomax