bugün

türkiye'de türevlerine çok fazla rastlanabilecek abazadır.

giymişim taytımı ne güzel sıcak tutuyor. çorap olmadığı belli onun. kalın duruyor zaten hafiften. üstüne de uzun bir kazak geçirmişim mini elbise kıvamında. gel gör ki bu abaza arkadaş onu, paltonun ordan azcık gördüğü için mini etek zannedip "vauiyyy yaeğrumm negzel şeysin sen öyle!" diye öküzleşiyor. rahat rahat tayt da giyemeyeceğiz anasını satayımm yaa. naylon çorap fetişisti misiniz nesiniz anlamadım ki sizi. *

edit: akıllı gammazım benim *
yıllar sonra gelen düzeltme: adam "çorapların çok güzelmiş" dedi öyle anladım taytla çorabın farkını bilmediğini. * tabii bacağa bakıyorlar orası belli. zeki tespitlerinize hastayım.

ayrıca, ayar verdiğini zannederken hakaret edenlere hakaretlerini aynen iade ediyorum. he, eğer bana hakaret etmek zavallı, ezik egonuzu iyi hissettiriyorsa devam edin.
yağmur falan yağıyorsa aşkım çorapların da ıslandı mı diyecektir belki. kötü niyetli değildir, hele öküz, asla!
"mini elbise kıvamında sıcacık tutan elbise" giyecek kız kadar öküzdür.
abaza olduğu için ne zannettiğiyle alakalı olmayan bakıştır, adı üstündedir..
abaza arkadaş için tayt çorap farketmez ikiside aynı bacaktır. yani adamdan bu kadar zeka beklemeyin fikrimce.
her öküz öküz bakanın olduğu gibi hıyardır. ama küçükken zorla tayt giydirilerek ekmek almaya gitmek zorunda bırakılmam yüzünden taytın her türlüsüne karşıyım. tiksiniyorum, protesto ediyorum, giymeyin.
trene önden mi arkadan mı bineceğeni düşünen öküzdür.
tayt = tight = dar

arkadaşım dar pantolona bakan şahıs adı sadece "dar" olan bir şeye niye bakmasın? hem mini elbise kıvamında takılan bir kız zaten çoğu türk erkeğine göre kıvama gelmiş demektir.

edit: hölöley... yanlış anlama rekoru kırılıyor sözlükte.

edit: (bkz: tanga yı g string zanneden abaza)
-tık tık tık
+buyrun
-acaba o tayt mı çorap mı diye soracaktım da ben tayt diyorum, arkadaşım da çorap bir türlü anlaşamadık.
+ya ne var bunda anlamıycak tabiki de çorap çocuklar, tayt küluta kadar devam eder. burda gördüğünüz gibi kilotla arasında boşluk kalmaz.
-hay aksi kaybettim ben desenize. peki o kırmızı renkli külot mu? tanga mı?
*ya tanga tabiki recep.
-yok abi külot gibi sanki. abla döner misin biraz anlayalım.
+ama çocuklar olmuyo ki böyle daha kapalı bir mekan da göstereyim. malum gençsiniz bunları iyice anlamanız lazım.
hani zaten öküz abazan olduğu için taytı tren zannedip inceleme merakında olan kişidir*. garipsememek gerekir doğası gereği yapması gereken budur.
(bkz: taytı tren zannedip öküz gibi bakan abazan)*
hem öküz hem abazadır .

tayt olsa da çorap olsa da bakıyorum. oh öküz gibi bakan abaza olmaktan kurtuldum.
tayta bakmaktan hoşlanan abaza olma ihtimali yuksektir.

taytına bakan abazanın altındaki taytı corap zannettiğini zanneden okuz kız
ben de çok sinirleniyorum bu tiplere geçen peşime düştüler öff anam abla ne kayılır sana filan dediler. "öküz, görmüyor musun bu tayt çorap değil?" dedim. utandı garipler.

"abla özür dilerim çorap olsa kesin kayardık abazanlığımıza ver yanlış görmüşüz" dediler. yani çorap olsa neyse baksın, laf atsın ama tayt gibi mahrem bir nesneye bu yapılmaz ki?
(bkz: tayt giyip kapalı giyindiğini sanan kız)*
çok da üstüne gidilmemesi gereken abazadır.

o çorap değil miydi ya!?
üzerine giydiği şeyi kendisine yakıştırmasını bilen, ortalama bir türk kadını tarafından beğenilecek derecede eli yüzü düzgün olan, oturup kalkmasını, konuşmasını ve hitap etmesini bilen bir erkeğe ağızları açık bir şekilde balıklama dalan kadınlarımıza da inek mi desek sorunsalını yaratan tanımlamadır.
genelde pantolonun içine ten rengi iç don giyerek ısınan abazalardır.
ama asla sadece iç donla çıkmazlar sokağa..
zira ikiside kıça yapıştığından dolayı pek fark yoktur. abaza olanda bakar olmayanda.
(bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)
taytla çorap arasında çok fark olmamasının kendi kabahatinin olmadığını da biliyor olabilen abaza da olabilri zira aynı bokun laciverti...
öküz gibi bakması acaba tayt mı bu yoksa çorap mı merakı da olabilir!hemen günahı alınmaması gereken abazan öküzdür.
gözleri bozuk abaza kafkastır.
tanımda yazılanlardan anlaşıldığı kadarı ile tayt yerine çorap olsa öküz gibi bakması abesle iştigal etmeyecek abazadır.

(bkz: hey allahım sen sabır ver)
adamın baktığı tayt ya da çorap değil ki, bacak.. dolayısıyla taytın ve çorabın adamın görüş açısını aynı ölçüde engelliyor olması 2sinin arasındaki farkı kavrayamamasına sebep olan şey..
araçlara değil amaca odaklanmış insan tipidir yani kendisi.
Geçen yine arkadaslarla oturuyoruz, bi kız geldi ortama, "ben var ya tayt giyiyorum mini elbise giyiyorum, güzelim de bana bakıyorlar boyle okuz okuz seni istiyorummm ohşşş dercesine, arkadaslar boyle biriym ben lütfeeen bana kayacak biri yok muu?" dedi. biz de üzerine yorumlar yaptık.

(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: tayt ile çorap arasındaki 6 fark)