1. 1.
    böyle bir hak var mıdır? o taytı ben onun derli toplu götüne bakayım diye mi giymektedir, yoksa rahat olduğu için mi?

teşhircilik işi bu olayın neresindedir? nefsine hakim olamayıp bakarsam günaha girer miyim? beni günaha teşvik etmiş olur mu? araya kaçacak kadar dar taytla iki adım önümde yürüyen kadın ne yapmak, nereye varmak istemektedir?
    14 -2 ... 2bir
  2. 2.
    Anayasada yer bulmalıdır bu hak. insan hakları evrensel beyannamesine neden girmiyor anlamiyorum.
    7 -2 ... frekans
  3. 3.
    kızı rahatsız etmeyecek seviyede bakılabilir diye düşünüyorum.
    7 -1 ... enemyy
  4. 4.
    makul ölçüde göte bakma hakkı diye bir şey okumuştum rüyamda. sonra dedim öyle saçma şey mi olur, ne biçim rüya görmüşsün dedim. kendime.
    3 ... mastor
  5. 5.
    1949 yılında erkeklere tanınmış haktır. (bkz: cenevre sözleşmesi)
    6 ... teflon
  6. 6.
    bir baktın sorun yok ama ikinciyi bakmayacaksın. kural bu. hafif hızlıca süz geç. racon budur. herkes bilir. *
    8 ... donlakalantisort
  7. 7.
    bakmamak için kafamı aşağı eğiyorum kafamı çeviriyorum kafamı yukarı kaldırıyorum ama dayanamıyor yine bakıyorum.

bakmıyorum diyecek sandınız dimi çakallar. şaka maka bakmamak için direniyorum hak mak değil bu bildiğin günah allahım bizi affet.

hakkım varsada helal etmiyorum.
    5 -1 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  8. 8.
    tayt giyen kadının Götüne bakmada nefs hakkı düzenlemesi yapılmalıdır.

Yani sanmıyorum ki, bizim baktığımız götlere hemcinsleri dahi bakmıyor. Bu sebeble bu konu yasal bir zemine oturtul... kavuşturulmalı.

Şahsi yorumum, güzel göte bakılır ağalar.
    2 -2 ... freudgillerden sigmund
  9. 9.
    isteyen istediğini giyer senin hiç kimsenin özgürlüğüne karışma hakkın yok. gözlerine sahip çıkacaksın.
    3 -14 ... sunnysideup
  10. 10.
    aslinda bir dogal haktir. kisi isterse ciril ciplak gezsin, o kisinin özgürlügüne dokunulmamalidir.

isigin gözümüze yansimasi tamamen dogal bir olaydir. yani; görme ve gördügünü yadirgayip merak edip, bakmak da ayni sekilde dogaldir.

bakilabilinir. kisiye bakarken; o kisi rahatsiz edilmemelidir. ampul görmüs tavsan misali kisiye odaklanilmamalidir. laf atilmamali ve hatta dokunulmamalidir.
    bakip ne oldugunu görüp, merak giderildikten sonra yola devam edilmelidir.
    -1 ... kultursuz dinazor