bugün

tavukların değil ama horozların bu duruma dü$mesi trajikomiktir. horozun karizmasının sıfırlanması yüzünden horoz adına üzülüyorum bu durumlarda. sen kalk $anı yürümü$ olan ve adı il sınırlarını a$mı$ olan denizli horozu olarak dünyaya gel. sabahları rutin olarak yaptığın ''kalkın laan, ben uyumuyorsam sizde uyumıcaksınız'' naralarını at. sonra veletin biri elinde terlikle çıksın ve seni kovalamaya ba$lasın. ondan sonra horozcuğumuz hem erkekliğe bok sürdürmemek hem de götü kurtarmak arasında seçim yapmak zorunda kalsın. sonunda da bağıra bağıra tırsa tırsa ko$ forrest ko$ moduna gir.
kendisini destekleyecek arkadaşlarını çağırması durumudur.

o değil de başlık tavuk, içerik horoz. tavuktan bahsetmicez madem niye tavuğun duygularıyla oynuyoruz, yoksa bu bir kızım sana söylüyorum gelinim sen anla göndermesi midir? bütün horozların dikkatine.
elinde terlikle kovalayan annenin gazabından kaçarken ( küçük de olsak bir ağırlımız olmasına rağmen* ) zamanında nasıl bağırmışsak horoz da aynı durumdadır ve bağırıyordur.ayrıca terlikle geçmişi olan horozdur, terlikle kovalanmanın akıbetini biliyordur.
kaçarken bağırmak bu familyanın ortak özelliği olsa gerek, erkek dişi gözetmeksizin. amaç da -hayvani bir içgüdüyle- "peşimdeler, yardım edin lan" falan demektir.

biz de kaçarken imdat, help falan deriz, normaldir yani. sessizce kaçmak ancak görülmemişseniz mantıklıdır, yoksa bağırıp, çağırmak yerindedir.
"dediğinden bişey anlaşılmıyor ki yorum yapalım" diyilesi durumdur. hani imdaaat dediğini falan nereden biliyoruz ki?
güncel Önemli Başlıklar