bugün

7'den 70'e herkesin severek tükettiği, Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden dönerle ilgili bir tartışma, daha doğrusu ürkütücü bir iddia var. iddianın sahibi Uluslararası Döner Federasyonu Başkanı Mehmet Mercan tüketilen dönerin neredeyse yüzde 80'i merdiven altı üretimi olduğunu; zamanı geçmiş ve bakteri üremiş etlerin çamaşır suyu damlatılmış suyla yıkanarak döner yapıldığını ve sabun sanayine giden yağların da döner yapımında kullanıldığını iddia etti. 

▪︎ detaylar:

https://www.google.com/am...it,Sclx2-SD5kiLaMK2HCosYQ
bir tavuk döner keyfimiz vardı onu da bitirdiniz. aferin.
Kanser hastalarına doktorlar tavuk yemeyin diyor.Bir arkadaşımdan tarihi geçmiş tavukların çamaşır suyuyla yıkandığını duymuştum.Zaten Türkiye’de kanser vakalarındaki artışın gıdayla olduğuna inanıyorum.Allah yardımcımız olsun.
Usta bir tavuk döner
Yalnız çamaşır suyu az olsun
Ketçap mayonezde olmasın..
Sadece tavuk dönerde değil bütün olarak aldığımız tavukda da bu işlem yıllardır uygulanıyor.
Ucuz tavuk dönerle martı döner diye dalga geçerler ama martı bile sağlıklıdır bizim yediğimiz tavuktan.
Çamaşır suyu çok iyimser. Ben ilerleyen yıllarda siyanür falan da bekliyorum. Zaten 3-5 yıldır dışarıda tavuk yemiyorum. Genetiği değişmiş ürüne alıştık da kimyasal katkılı ürün biraz tuhaf geldi şimdi. Eskiden böyle değildi. Çocukluğumda tavukları tencerede 1 saat pişirirlerdi. Şimdi 10 dakikada pişiyor tavuk. Kokusu zaten değişmiş. Yediğimde bağırsak floram değişiyor. iğrenç bir koku anlatamam.
Zaten o tavuklar tıklım tıklım bir ortamda gece bilmeden iki günde semirtilip kesiliyor. Bildiğin canilik. resmen dert yiyoruz çamaşir suyuyla yıkanmasalar dahi.
Son zamanlarda ne zaman tavuk döner yesem, ya kemik, ya deri, ya da kıkırdak çıkıyor. Ağız tadıyla bir tavuk eti yiyemiyoruz. Bu dediğim mahalle arası dönerciler değil üstelik, şubeleşmiş kurumsallaşmış işletmeler. Ayrıca bu millet şunu da unutmadı henüz görsel . En iyisi yememek.
Edit: Bir dönemde inek memesi katmak meşhurdu tavuk dönere. Hani ısırıyorsun bir türlü ağızda dağılmıyor sakız gibi, heh o işte.
Yalandır, doğruluk payı vermiyorum. Herkes iyi kötü ne satacağımı bilir, ona göre takar. Ha kalanı ertesi gün tekrar takan da vardır. Ama bu çamaşır suyu muhabbeti hikaye, bir tane örnek yer söylesin madem bu zat.
Hindistan sokak lezzetlerinde sıradan bir haber. Pardon Türkiye.
21 günde yumurtadan çıkan canlının, 21 günde gelişmesi bence çamaşır suyundan daha tehlikeli. Tavuk değil kanser yiyorsunuz.
Yalan demiştim, bakan da sormuş.

(Dönere çamaşır suyu katıldığı iddiaları) Haberdeki derneğin başkanını aradım. Ona 'Nerede çamaşır suyu kullanıldığını söyleyin, biz gidip denetleyeceğiz' dedim. Bir tane dahi gösteremedi. 'Peki neden bu haberi yaptırdın' dediğimizde de 'Biz burada döner üretiyoruz, insanlar kendileri hazırlamasın diye' yanıtını verdi. Ismarlama bir haber. Böyle bilgi kirliliklerine karşı da savaşıyoruz. Bunun için de bir yasa çıkarılacak. Önüne gelen 'Bunu yiyin, şunu yemeyin' diyemeyecek.
beyaz et beyaz et diye ısrar edip durursanız alın size en beyazı diye kullanılmış olabilir.