1. 1.
  7'den 70'e herkesin severek tükettiği, Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden dönerle ilgili bir tartışma, daha doğrusu ürkütücü bir iddia var. iddianın sahibi Uluslararası Döner Federasyonu Başkanı Mehmet Mercan tüketilen dönerin neredeyse yüzde 80'i merdiven altı üretimi olduğunu; zamanı geçmiş ve bakteri üremiş etlerin çamaşır suyu damlatılmış suyla yıkanarak döner yapıldığını ve sabun sanayine giden yağların da döner yapımında kullanıldığını iddia etti. 

  ▪︎ detaylar:

  https://www.google.com/am...it,Sclx2-SD5kiLaMK2HCosYQ
  6 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  bir tavuk döner keyfimiz vardı onu da bitirdiniz. aferin.
  4 ... true
 3. 3.
  Kanser hastalarına doktorlar tavuk yemeyin diyor.Bir arkadaşımdan tarihi geçmiş tavukların çamaşır suyuyla yıkandığını duymuştum.Zaten Türkiye’de kanser vakalarındaki artışın gıdayla olduğuna inanıyorum.Allah yardımcımız olsun.
  8 ... kuticim16
 4. 4.
  Usta bir tavuk döner
  Yalnız çamaşır suyu az olsun
  Ketçap mayonezde olmasın..
  6 ... diablo1987
 5. 5.
  o tavuk dönerler tuvalet gibi yerlerde hazırlanıyor. o esnaf lokantalarının arka tarafını görseniz yemezsiniz bir daha.
  2 -1 ... feedmychomars
 6. 6.
  Sadece tavuk dönerde değil bütün olarak aldığımız tavukda da bu işlem yıllardır uygulanıyor.
  Ucuz tavuk dönerle martı döner diye dalga geçerler ama martı bile sağlıklıdır bizim yediğimiz tavuktan.
  1 ... cay tozu
 7. 7.
  bu memleketin bürokrasisi kol kırılır yen içinde kalır temel felsefesi üzerine bina edilmiş kocaman bir örtbas mekanizmasıdır.

  o yüzden tarım müdürünün açıklamalarına çok da itibar etmemek lazım.

  rastlamadık duymadık diyor. çünkü taşak kebabı yapmakla meşgul bürokraside rastlamamak duymamak suç teşkil etmez.

  fakat yok demek, var olduğu anlaşıldığı takdirde koltuk kaybı demektir. kayıp dediysem hemen ümitlenmeyin. adamı müsteşar yaparlar.
  5 ... cilveloy nanayda
 8. 8.
  Çamaşır suyu çok iyimser. Ben ilerleyen yıllarda siyanür falan da bekliyorum. Zaten 3-5 yıldır dışarıda tavuk yemiyorum. Genetiği değişmiş ürüne alıştık da kimyasal katkılı ürün biraz tuhaf geldi şimdi. Eskiden böyle değildi. Çocukluğumda tavukları tencerede 1 saat pişirirlerdi. Şimdi 10 dakikada pişiyor tavuk. Kokusu zaten değişmiş. Yediğimde bağırsak floram değişiyor. iğrenç bir koku anlatamam.
  5 ... ismini vermek istemeyen birisi
 9. 9.
  Zaten o tavuklar tıklım tıklım bir ortamda gece bilmeden iki günde semirtilip kesiliyor. Bildiğin canilik. resmen dert yiyoruz çamaşir suyuyla yıkanmasalar dahi.
  3 ... kararsiz ihtimaller
 10. 10.
  Son zamanlarda ne zaman tavuk döner yesem, ya kemik, ya deri, ya da kıkırdak çıkıyor. Ağız tadıyla bir tavuk eti yiyemiyoruz. Bu dediğim mahalle arası dönerciler değil üstelik, şubeleşmiş kurumsallaşmış işletmeler. Ayrıca bu millet şunu da unutmadı henüz 2 tlye tavuk döner ayran . En iyisi yememek.
  Edit: Bir dönemde inek memesi katmak meşhurdu tavuk dönere. Hani ısırıyorsun bir türlü ağızda dağılmıyor sakız gibi, heh o işte.
  5 ... donsuz yazar