bugün

tatlı su metalcileri tekil konserlerde genelde görmediğimiz , genellikle festival eteklerini kendilerine habitat olarak seçmiş oluşumlardır . tatlı su metalcilerinin en büyük özelliği diğer karşı cins tatlı su metalcilerine kur yapmak için herhangi bir gitar sesine kafa sallamalarıdır . bu bakımdan tatlı su kurbağalarına benzemekle beraber aralarındaki fark "wrak-wrak" sesinin yerini "fak-fuk" seslerinin almasıdır.
ayrıca tatlı su metalcilerini festivallerden tanımak için ellere dikkat etmek gerekmektedir . çıkan ilk rock grubuna " yee-aah metal" diye bağırdıktan sonra bozkurt işareti yapıyorsa ahanda o tatlı su metalcisidir.
(bkz: vajina/#3366647) pesindeki denyodur.
tuzlu suda evrim geçiren metalcilerdir. * mesela bir deniz efendime söyleyeyim bir kumsal görmesinler hemen deve güreşi yahut toprağa gömülmece oynamaya başlarlar. ee ne oldu lan senin o sert tarafına diye sormak ister deli gönül bu insanlara. ee bildiğin malmış lan bu diye de eklemek için yanıp tutuşursun hatta *
zarasızlardır ama arsızlardır.
özenti metalci tiplerdir.
- orijinal albüm almaz bunlar, anca netten indirirler.
- 2-3 şarkısını bildiği grubun tişörtünü giyerler.
- "en sert müziği ben dinliyorum lan" gibi saçma sapan iddialarda bulunurlar.
- sıksan 10-15 grup bilirler/dinlerler.
- pink floyd'a, nirvana'ya b.k atarlar- sırf brutal yapmıyorlar diye.
- konserlere gitmezler; ama arkadaşları gidiyorsa ve konser mekanı evlerine yakınsa giderler ancak.
- rock n coke gözde festivalleridir. metal festivallerinden birhaber, rock n coke'a gitme hayalleri kurarlar.
- "ben slow müzik dinlemem, çok saçmaaağğ" deyip; bütün kral tv şarkılarını ezberden söylerler.
- şebnem ferah konserinde bile devil horns yapmayı marifet sayarlar. devil horns'un anlamını bilmezler.
- "hangi metal gruplarını dinliyorsun bakim" dediğinizde "him, korn, system of a down, slipknot ve hatta linkin park" cevabını verirler.

böyle tipler yüzünden metal müzikten soğursunuz. "biz de onların yaşında olduk; ama böyle değildik" dedirtirler*
Konser biletlerini sahne önü alırlar. (bkz: aa bu benim lan)