bugün

aaa nasıl da gözden kaçmış bunlar? mesela;

# tatlı su komunisti
# tatlı su cini
# tatlı su enteli
# tatlı su metalcisi
# tatlı su müslümanı
# tatlı su tavırcıları
# tatlı su solcusu
# tatlı su foku

olur da neden kemalistin tatlı sulu soslusu olmaz arkadaş?

neyse bu eksikliği gördüm ve saptamamı yaptım, yapıyorum:

tatlı su kemalisti, içinde atatürk kelimesi geçen her konuşmayı alkışlayabilen ve içinde atatürk kelimesi geçen kitapları kutsayabilen insan türevidir. dünyada zor bulunur. bor madeni gibidir. %89,46'sının rezervi bizdedir. ah ülen aha.
at gözlüğü takarlar.
salak ile avanak adlı iki kişilik çetenin sıçtığı başlık. abd deki sümüklüye teşekkür, müritleri yine eğlendiriyor bizleri.

edit: 3 müş pardon, biri maklubeyi fazla kaçırmış, eli titremiş yazarken, geç kalmış.
(bkz: tatlı suya karışan fabrika atığı) = (bkz: uvjb)
konforundan ödün vermeyen dingil.

kolaycılıktan prim yapan koala.

bir de su şekerliyse değmeyin keyfine haspamın...
bu canlı türünün algı dünyasına göre; eğer biri kemalistlerin düştüğü komik durumu gözler önüne seriyorsa ve "yeter artık insanları sömürmeyi bırakın, laf değil iş üretin... sizi gibi tatlı su kemalistleri sizi!!" diyorsa otamatikmen şakirt olur.

yani bu canlı türüne göre dünya ve insanlık başlıca ikiye ayrılır:

a-tatlı su kemalistleri
b-şakirtler

yani bu kare beyinli tatlı su kemalistlerine göre c,d,e veya z gibi bir seçenek yoktur. savunma hatları bu derece sağlamdır (!) bunların.
aa hala referans olarak be hey dürzü'ye başvuran yok, ilerleme kaydediyoruz.
beyni otamatikmen (ne demekse) fethullaha bağlı zevatın yoktan var ettiği başlık. ha hiçbir şey yoktan var olmuyodu di mi. pardon.
bunlar idelojileri hakkında adam gibi bir belgesel yapamayan ama objektif ve kaliteli bir belgesel yapılınca da belgesele ipe sapa gelmez eleştiriler getiren insanlardır.

bunlar bir konuşma içinde sırf atatürk geçtiği için, abdullah öcalan'ı alkışlayabilecek kadar gaflet içindedir.

bunlar kemalizmi, statükoculuk olarak algılama hatasına düşerek esasında ilerici olan bir doktrini, gericiliğin sembolü haline getiren ve bunu yaparken de irticaya karşı savaşıyormuş süsü verme düzenbazlığına kadar işi götürenlerdir.
(bkz: canciş kankiş tatlış kemalist)
sadece kemalist iklimde yaşayabilendir. bu iklimin dışında barınabilmesi zordur. dünyadan uzak, gelişmelerden bihaber, geçmişi anmakla geçen bir hayata sahiptir.
film ve kitap yakmakta üzerlerine yoktur. demokrasinizi sevsinler sizin.

http://www.radikal.com.tr...10.2009&CategoryID=77
(bkz: Önce tatlı gelir)
ilk defa qurmi u qurmullah isimli yazardan duyduğum söz. etkiledi mi? evet, gayet etkileyici bir söz...
yae aslında ben çok inançlıyım taaaam mı deyip ramazanda oruç tutmayanlara denir bu.

yae aslında ben kürtleri sefiyom. kürt panpalarım da var benim deyip faşistliğin dik alasınıa yapanlara denir bu.

yae aslında ben çoğ demokratım deyip kendinden başkasının görüşlerine ana avrat sövenlere denir bu.

yae aslında; evet.
o kemalisti sazan gibi avlarlar haberleri ola .
tatlı su kemalisti yoktur, fakat tatlı suya konulsa lağıma, bataklığa çevirenleri hep mevcuttur.