1. 1.
  Tatlı bir şeyler yeme ihtiyacı duyuyorsunuz ve tatlı yemeden rahat edemiyorsunuz. Bu durumu tatlı krizleri olarak algılayabiliriz. Bu krizlerinden kurtulmak için neler yapmalıyız? Bedenimiz enerji olarak kandaki şekeri kullanır. Kan şekeri içerisindeki yağları bile sindirim sistemimiz şekere dönüştürebilir. Bu nedenle aç kalarak yaptığımız diyetlerde önce yüzümüz çöker sonra cildimizde sarkma olur fakat bir türlü gitmesini istediğimiz göbek, kalça ve basen yağlarından kurtulamazsınız.
  Sindirim sisteminin tembelleşmesinin bir nedeni de bağırsak içinde yerleşmiş olan sindirime yardımcı bakterilerin (probiyotik) zamanla tatlı ve hamur işinden beslenen zararlı bakterilere dönüşmesi de etkendir. Öğün atlamamaya çalışın. Kan şekerinizi dengede tutmak, metabolizma hızını arttırmak ve bir sonraki öğünde oluşabilecek açlık durumunuzu kontrol altında tutmak için günde 6 öğün beslenmeye çalışınız. Aksi takdirde kan şekeriniz düşer ve canınız daha çok tatlı isteyebilir. En güzeli tatlı olarak meyve tüketebilirsiniz.
  1 ... yazar555
 2. 2.
  neyi zorluyorsun amk.
  tatlı yeeee.
  1 ... x hayta x
 3. 3.
  6 öğün falan beslenmiyorum. Çok canım çektiyse gidip yiyorum on kilo yiyeceğinize bir parça yiyin yeter. Meyve tüketimiyse evet faydalı. Bunda başarılı olan Özellikle hurma kalp ben.
  3 ... karayavurmusbalina
 4. 4.
  Bir iki adet kuru incir ya da hurma yemek.
  1 ... insan beser sasar
 5. 5.
  (img:#1822180)

  ye ye can boğazdan gelir.
  3 ... x hayta x
 6. 6.
  Her gün mutlaka bir kase ev yapimi orjinal yogurt yemek. Probiyotik oldugu icin bağirsak florasını düzenler ve tatlı krizleri azalir. Daha doğrusu kriz geldiği için değil, gerçekten yemek istediğiniz için, istediğiniz zaman tatlı yersiniz.
  Yoğurt dedik ama ev yapımı kefir de olur.
  2 ... cavaceylan
 7. 7.
  bilimsel olarak tatlı yememektir. insülün mekanizması net. karbonhidrat alırsanız insülün salgılanır. kan şekeri düşer. kan şekeri düşünce canınız tatlı ister.
  ... youtuber yapin beni