bugün

aynı zamanda alaborada kusmuş efsanevi nesildir.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/tatilya/
Roller coaster'da boyun fitigi olmus nesildir. Ayrica dogum gununde bdavya girmistir.
yaşı küçük diye korku tüneline girememiş nesildir.
Masal anlatan sikimsonik bir ağaçla zamanını harcamış nesildir. O kadar oyuncağın arasında ne diye ağaca gittiysem.
Artık vialand'a takılacak neslin babasıdır.
alaboraya binmiş olma ihtimali yüksek nesil.arkadaşsız binmiştim.
alaboraya üst üste 55 kere binip bunu bi bok sanan biri bendim evet. ayrıca kaydıraks adını koyan denyo kimdir çok merak ediliyor hala.
Hız trenine binip çığlıklar atmış nesildir.
Gidemeyenlerin kıskandığı nesildir. Annem yollamamıştı kuzenimle. daha sonra öğrendim ki meğersem kuzen istememiş beni yanında.*
Alaboradayken elektrıklerın kesılmesı sonucunda jenaratorun devreye gırmesını 5 dakika boyunca bas asagı beklemıs nesıldır.
3D sinemayı neredeyse ilk kez orada tatmış nesildir.
şimdi düşünüyorum da aslında pek bir numarası yoktu ama çocuktuk işte. oraya gitmek büyük bir olaydı.

alabora-tren ve kütük en güzelleriydi.

birde gök kule vardı.
Eğlenmek için istanbul kadar yol gitmiş nesildir.
Cok ozlemis nesildir.

(bkz: Cok sevdik be abi)
korku tünelinin çıkışındaki hava deliğinden en az 2 denemede geçmiş nesildir.
Ben hiç gitmedim ama Yıl 2003 ya da 2004 olmalı. Kardeşim okuluyla beraber gitmişti. Akşam geldiğinde sabri sarıoğlu nu gördüğünü söylemişti. Abi bizimle aynı sıraya girdi. Yanında da kız arkadaşı vardı demişti.Bi Normal bilet varmış bide hiç sıra bekletmeyen bilet galiba. Sabri normal bilet alıp sıraya girmiş işte. Kardeşimin 10 sene önce anlattıkları.
eğlenceyi doruklarına kadar yaşamış, şahsımında içinde bulunduğu nesildir. hepimiz birleşsek, açsak tekrar ne güzel olur ?
Boyu uzun diye top dolu odaya giremeyerek hayata kusmus nesildir.
konusan agac ne kadar salak bi seydi lan
istanbul dışından okul kapsamında otobüslere doluşup eğlenmeye giden ilk ve ortaokullu nesildir. kaydıraks diye bi sikim vardı. en çok onu beğenirdim.
artık var olmayan eğlence merkezidir. yıkılma görüntülerini buradan görebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=644xIuRbTgs
(bkz: lakin bizim paramiz yoktu)
artık vialand'a gidecek neslin kendisidir.
aynı zamanda 5 boyutlu koltukları oynayan sinemeya da girmiş hikaye anlatan ağacı dinlemiş bubi tuzaklarıyla dolu bir labirentten geçmiştir. çizgifilmlerde gördüklerini bizzat yaşamıştır.
çok güzeldi gerçek bir heyecan, o zaman devasal gelirdi lakin büyüktü zaten.
top havuzunda kaybolmuş nesildir.