bugün

havalar ısındıkça, şehir nemlendikçe insana çöken hüzün. birçok sebebi vardır bu hüznün de hangisini sayalım. asfalttan yüzümüze vuran sıcağa küfrettikten sonra daha bir belirginleşiyor bu hüzün, resmen insanın içine oturuyor. ana haber bülteninde ya da gazetelerin magazin sayfalarında denizin keyfini çıkaran ünlü ve ünsüzleri görünce için için kıskanıyorum, sinire kesiyorum adeta. bu kez iyice hararet basıyor, sinirimi dondurmadan alıyorum, yala babam yala. dondurma bitince kovaya suyu doldurup, çorapları çıkarmadan ayaklarımı suyun içine sokuyorum ohhh!!

kusura bakmayın sıcakta insan napacağını şaşırıyor.

ama o hüzün içimde olaşmaya devam ediyor, durduramıyorum off off!
(bkz: yapma benide ağlatacaksın)
(bkz: tatil yok çalışmaya devam)
(bkz: böyle hayat olamaz)
antalyalı olarak bolca yaşadığım hüzün. *
ya otelde yer olmaması; ya da anne babanın izinlerinin anca alabilmesi dolayısıyla büyük ihtimal 15 ağustosa kadar sürecek olan hüzündür. evin önündeki havuz biraz da olsa teselli edebilir.
kışın çok sevdiğiniz sıcak odanızın yazın cehennem olmasından kaynaklanan hüzündür. bilirim acısını.
geçtiğimiz iki yıldır yaşadığım hüzündür, allahtan bu sene şeytanın bacağını kırdım.
yaşadığınız yer tatil mekanı ise, tatile gitmek istiyorum dediğinizde aileniz
- herkes buraya geliyor tatile yap sen de tatilini ne güzel
dediğinde;
-ama gece diskoları gezip sarhoş olup sabahlayamıyoruz sevgilimizle
diyemediğiniz anda içinize çöken hüzündür. *
temmuz ayının sonuna gelindiği halde denize de girilmemişse ikiye katlanan hüzündür.
kimse tatile gitmezken çok yorulmuş olsanız bile üstünde durmadığınız,ama hava sıcaklığı cehennemi andırmaya başlayıp da sizin tatil üzerine bi hayaliniz bile olmadığı durumdur.herkesin gidip sizin kalmanızdır.*
daha kötüsü için (bkz: tatil modundan çıkamamak)
msn de, feysbukta ayh acayip eğlendik,, @bodrum gibi iletileri görünce, öfkeye dönüşen hüzündür bu bi de. ulan gittin gittin, ne duyuruyosun herkese. çeşit çeşit insan var işte bilemiyosun ki.
hüzünlerden karma yapmış biri olarak tatile gidememe hüznünü alacak yerim kalmadı.
sözlükte zaman geçirerek biraz hafifleyen hüzünümsü gibim birşey.
ben kendimi bildim bileli her yaz tatile gitmişimdir en kısa tatilim 2 ay olmuştur ve ilk kez bu sene tatil yapmayacağım ve ne kadar kötü bir şey sezon açılalı pek bi zaman olmadi ama yavaştan tatile çıkanlar oluyor facebook una falan fotoğraflarını koyuyorlar gördükçe içim kötü oluyor gerçekten şimdi anladım o eski güzel günlerimi,canım ciğerim cancazım tatillerim akdeniz akşamlarım benim dedirten durum.
her yaz yaşadığım hüzündür. evet efendim, facebookta arkadaşlarımın tatilde çekildiği fotoğraflara bakarken orada olamamanın acısını çekmekteyim.
dipnot: yaklaşık 7 senedir tatile çıkamadım.
eğer ankara gibi denizi olmayan ve yazın sıcaktan kavrulan iğrenç bir şehirde yaşıyorsanız her yaz yaşamaya mahkumsunuzdur bu hüznü.
para denilen gavat icadının insanliğa çökerttiği hüzündür.
yoktur öyle bir hüzün. çünkü, tatile çıkmak için öyle çok paraya gerek yoktur. biletall'dan biletini alırsın sonra vurursun kendini yollara.