1. .
  22 temmuz seçimleri ile bir kez daha tecillenecek olaydır.

  efendim ne ilginçtir değilmi, ülkede sosyal devlet yapısını savunması yani fakiri fukaranın yanında olması gereken chp'nin alevi vatandaşlarımız dışında seçmenlerinin büyük kısmı gelir düzeyi türkiye ortalamasının bayağı üstünde olan insanlardır.

  mesela istanbula bakalım. istanbul'un en zengin 4 semti hangisi? beşiktaş, kadıköy, şişli, bakırköy. peki kimde bunların belediyeleri? tabiiki chp'de. ama geri kalan belediyelerin büyük çoğunluğunda ve özellikle de varoşlarda akp hakim. peki neden? çünkü chp sol parti falan değil. çünkü toplumdaki algı chp tuzu kurular partisi. şimdi kalkıpta ''biz atatürk'ün partisiyiz'' diye kimse palavralar atıp tutmasın. bir solda birleşmeyi geç onu seçim ittifakını dahi yapamıyorsunuz. şimdi de yazlıkçılarınızı düşünün onlar da ''deniz, kum, güneş bana ne oydan'' derse haliniz yaman. halkın tercihine de herkes saygı göstermeli. imkanları çok geniş olmasa da halkın büyük bölümünün, basireti bağlı değil, hissiyatı kuvvetli.

  edit: tatilci seçmen ile chp ilişkisi kuramamak için türkiyenin sosyo-siyasal yapısını bilmiyor olmak ve son günlerdeki seçim haberlerini de hiç izlememiş olmak gerekir.
  5 -3 ... bardagin dolu tarafi
 2. .
  yanlış oluşmuş yargıdır. *
  fukara halkı 2 kilo prince muhtaç edip, 3 kilo prinç ile ayartan partilerden farklı yanıdır bu chp nin.. ayrıca tatil ile seçmenlerin ne alakası var onu hiç anlamış değilim.. ulan akpliler yada başka bi partili tatile gitmeyecek diye bişeymi var..
  1 -1 ... walktothestars