1. 1.
  bir akp şeysi.

  ulan her yeri açtınız, otelciler, turizmciler kazansın diye millete tatil kredisi verip tatile yolladınız, şimdi vaka sayıları artıyor diye tatile gidenleri suçluyorsunuz.

  vallahi sizin bir eşiniz benzeriniz daha bulunmaz şu yeryüzünde.
  8 -5 ... comarlara fisildayan adam
 2. 2.
  20 dakikadır şirkette tartıştığımız konudur. acayip denk geldi bu başlık öyle böyle değil *

  anasını satayım normalleşme sürecinde ilk önce avm leri açarsan, yaz aylarına girilir girilmez ekonomiyi canlandıralım diye cin olmadan adam çarpmaya çalışır da tatil kredisi dağıtır üstüne faizi çok düşük tutar daha da üstüne bir taksidi ben ödeyeceğim der bir taksidi acentelere ödetirsen millet tabi o kredileri çeker gider sosyal mesafeyi maskeyi zerre sklemeden tatile gider. sonra vay anam ikinci dalga geliyor diye dizlerini döversin..

  edit : lan oğlum elbette kimse kimsenin kafasına silah dayamadı kredi çek diye ama bizim millette "beleş sirke baldan tatlıdır" diye atasözü var. sırf ucuz diye hiç ihtiyacı olmayan yüzlerce şeyi satın alan milletiz. siz mi kendi milletinizi tanımıyorsunuz yoksa bu siyasetçiler mi çok iyi tanıyor ? bizde indirim var dersen tezeği bile alırlar saf ayağına yatıp reyisinizi falan aklamaya çalışmayın boşuna..
  10 -3 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  Kafaya, "bu krediyi kullanacak ve tatil yapacaksın!" Diye silah dayanmadığı için hiç de haksız olmayan beyan. Çekmek zorunda mısın? Tatile gitmek zorunda mısın? Hür iraden yok mu?
  Not: tatil yaptım, hem de kredi de kullanmadan.

  Edit: "bizim millete beleş hede höde..." krediyi geri dönüşümsüz ya da kendi deyimiyle "beleş" zanneden bir güruha laf atma gafleti gösterdiğim için sanırım bu noktada kendime kızmalıyım. Pandemide avukatlara düşük faizli kredi kıyağı geçildi, almadım. Neden? Sonrası belirsizdi çünkü.
  Ben muhakeme yeteneğine sahibim evet ama siz de az manipülatif ve demogog değilsiniz hani. Muhalefet olacağım diye akılsızca davranışlar sergilemek mecburiyetinde de değilsiniz, tıpkı kredi kullanmak mecburiyetinde olmadığınız gibi.
  1 -4 ... lxiit
 4. 4.
  e ne olacaktı? sebep sonuç ilişkisinin iyi bir örneği olmadı mı sizce de ? devlet verdi diye kredi alıp tatile gidilmesi şart mıydı ? ben gitmedim...çevremdeki kimse gitmedi...
  2 -2 ... keshberfo
 5. 5.
  her gün turizm bakanının sahibi olduğu ets tur ve otellerinin reklamları dönüyor. turizm falan bahane. bütün ülke bu adamın karının düşmemesi için seferber oldu.
  onca reklama millet özendi tatile gitti.
  denize girerken maske mi takacaktı insanlar?
  1 -1 ... fanfan la tulipe
 6. 6.
  Hem kısıtlama koyup hem ekonomiyi dengede tutmak çok zor

  Tayyiplik bir durum değil.
  1 -1 ... ojallayamarsho