1. 1.
  gün itibariyle gerçekleşen saçmalıktır.

  herkesin bildigi gibi büyük ordular savaşa girsek ne olur durumumuzu görmek için yıl da birkaç kez tatbikat yaparlar , bana saçma geliyor bu tatbikatlar. gerçekten saçma o uçak ordan uçuyor ayrı masraf yapıyor o ordan topları, füzeleri ateşliyor ayrı masraf yapıyor. hani nerden baksan bir tatbikat'ın aşagı yukarı maliyeti 100 bin dolardan aşagı degildir. bizim ordumuz için degil 100 bin dolar 5 milyar dolar feda olsun ama sonuçta birşey yapsınlar boş yere gidipte bomba atmasınlar.

  aha bakın abd'ye ırakta barışı saglamak için sürekli ırak semalarında uçak gezindiriyorlar. orayı yıkıyorlar burayı yıkıyorlar talan ediyorlar ortalıgı, keza israilde aynı şeyi yapıyor filistin semalarında gövde gösterisi yapıyorlar sebep aslında bir sebep yok g.tlerinden sebep uyduruyorlar. amaçları tabiki ordunun gücünü denemek veya göstermek degil ama yaptıkları çok manasız e biz ne duruyoruz . gidip karsın en ücra köşesinde boşu boşuna bombaları heba ediyoruz.

  gidin sizde tatbikat'ı israil üzerinde deneyin soran olursada ya bizim askerler menzili şaşırmış ondandır dersiniz nasıl olsa onların filistini bombalamak için ortaya attıkları mazeret sizinkinden masum olmayacaktır.
  -1 ... jack oneal
 2. 2.
  Tatbikat tümüyle saçmalıklardan oluşan hareketler bütünü...
  Deprem olacakta ben sınıfta masanın altına saklancam saçmalık işte pencere açıksa pencereden direk atlarım o kapalıysa kapıdan kaçarım hemen masanın altına saklanacanda ohoo ölme eşşeğim ölme bide deprem çantası var onun içine konulması gerekenlerde hep yanlış verilmiştir doğrusu şu olmalıdır.
  1 adet cep konyağı
  1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir
  1 tüm salam
  ve koyabildiğiniz kadar zeytin bu işi görür
  ayrıca 1 tanede mum ...
  2 ... falcata
 3. 3.
  tatbikat yapma saçmalıgı
  1 ... blackstorm21
 4. 4.
  Gerçekten dogrudur.
  Tatbikatla gerçek arasında dağlar kadar fark vardır. Küçükken okulda yangın çıkma tatbikati deprem tatbikati yaparlarken camdan aşağıya atlayanlar merdivenlerden yuvarlananlar oluyordu.
  1 -4 ... patronum
 5. 5.
  Saçmalık mı?
  Cahil cahil konuşmayın tedbir alın.
  ... sudabatanmantar
 6. 6.
  Her hafta yapılıyorsa saçmalık haline gelebiliyor.

  Önceki staj yerim kimya endüstrisi alanında faaliyet gösteren bir firmaydı. Zırt zırt tatbikat olurdu. Millet sallana sallana çıkardı dışarı. Gerçeği olsa millet yaldır yaldır kaçışacak ama tatbikat ya, klip çeker gibi artistlenerek çıkıyorlardı.
  ... mecruh