1. 1.
  şaşılacak bir durum değildir. sadece rumların kıç kaşıntısının şiddetinin artmasıyla medyaya yansıttıkları gerçeklerdir.
  ... pipittin
 2. 2.
  tsk'nin pek de zikinde olmayan durumdur.

  (bkz: sen kimsin yalaka köpek).
  2 ... uykaf
 3. 3.
  bazi kibrisli turkler tsk'ya isgalci dedikten sonra azili rum irkcisi papadapulos bu densizligi gonul rahatligi icinde yapar.
  -1 ... isla morada
 4. 4.
  (bkz: papadopulos akıllı olsun)
  ... xiphoideus
 5. 5.
  bu kadar şaşkınlıkla ve tepkiyle karşılanması saçma olan durum.

  ortada askeri boyutu da olan ve geçmişten gelen düşmanlıklara dayalı uluslararası bir anlaşmazlık var. vaktiyle adada türklere karşı etnik temizlik hareketi başlamış ve karşılığında bir askeri harekat düzenlenmesiyle bugüne kadar gergin durumlar içinde devam eden bir ayrışma yaşanmış.

  rumların barışa hizmet gibi bir çabası falan da yok. yani kısaca düşmanız. adam da bunu söylüyor. ee?
  ... çakan adam
 6. 6.
  (bkz: tavsan daga kusmus dagin haberi yok)
  2 ... gonul diyorum akil diyorlar
 7. 7.
  Rum lider gerçeği söylemiş! bu şirazesinden çıkmış rum aynı zamanda eoka'nın da kurucusudur, kısacası kendini doğrulamıştır, şaşılacak da bir şey yoktur. Rumlar dâhil olmak üzere içeride ve dışarıda Türkler'e kin duyanların yegâne düşmanı ve çekindikleri tek kurum TSK'dır. Rumlar, AKP hükümetinden ve onların adadaki versiyonu mehmet ali talat zihniyetinden gayet memnundurlar. Onlar için Kıbrıs'ı ele geçirmekte karşılarına çıkan tek engel adadaki Türklüğün varlığını temsil eden Türk askeridir. Üç-beş serseriden ibâret olan Rumlar Türk ordusunun korkusu ile yaşama mahkûmdur. Zira tsk Kıbrıs'tan asla çıkmayacaktır!
  1 ... kerameti kendinden menkul
 8. 8.
  zaten ismiyle hayata 1-0 yenik başlamış bir insanın gündemde ismi geçsin diye kiminle ve ne ile dans ettiğini bilmeden yaptığı talihsiz açıklama.
  1 ... tweener