1. 1.
  (bkz: ama nereye)
  ... golazo
 2. 2.
  Gideceği yerleri, bulunduğu yerlerden farklı sanan insan söylemidir.
  insanın olduğu her yer böyle.
  1 -1 ... eneskamis
 3. 2.
  Gerçekten yaşanılacak bir dünya gibi değil. yaşamakta olduğumuz dünya, acaba bundan 100 yıl sonrası doğan insanlar sokağa adım atabilecek mi merak konusu cidden, yani kıyamet kopulacaksa şu aralar kopsun dünya gittikçe zalim, canavar ve potansiyelini kaybetmeye başladı. Ciddi anlamda kötü insanların çoğaldığı bir dünyada yaşamak, gerçekten can sıkıcı yürek burkan birşey.
  ... nicke lan jello
 4. 3.
  tüm dünyevi zevklerden feragat ediyorum.
  ... hzkaan
 5. 4.
  tası tarağı toplayıp siktir olup gitmek
  1 ... okutturan
 6. 5.
  vallahi imkanım olsa siktir olup giderim.almanyadan pederin zoruyla türkiyeye geldik.şimdi buradan siktir olup gitmenin formülünü arıyorum.
  1 ... qulermf
 7. 6.
  Şili'ye uruguay'a falan gitmen milli mücadeleye ihanet falan değil arkadaşım. istediğin gibi gidebilirsin.

  Seçeneklerden birisidir.
  ... tyler durden is alive
 8. 7.
  maalesef ki o kadar da kolay olmayandır.
  ... stve
 9. 8.
  13.000 tane Türk milyonerin yaptığıdır. Bunlardan 12 bin tanesi son iki yılda gitmiş,

  Ayrıca beyin göçüyle onlarca akıllı öğrencimiz de yurtdışına master kastır burs diye kaçtı dönmemek üzere. Sümeyye bile bu konuda bir şeyler yumurtlama ihtiyacı hissetti, durum ne kadar vahim anlayın artık. En son iki Bilkentli arkadaşı Stanford kaptı en az on beş yıl barınma çalışma para sonra da vatandaşlık vaadiyle.

  Ülker gibi pek çok kuruluş bir şekilde paralarını, şirketlerini global ticaret adı altında yurtdışına taşıyor ondan sonra bankalara "borçlarımı ödeyemiyorum napalım şimdi" diye dayılanıyor. Bu da kurumsal sermaye kaçışı.

  Türkiye'deki bankaların patronları (ki güya RTE'ye göre korkunç kar içinde yüzüyorlar), bankalarını satın alan olsa da kurtulsak diye yabancı sermayenin gözüne bakıyor. En son gayet iyi durumdaki Denizbank satılmak için akla karayı seçme yolunda.

  Ülkenin anasının şey edilmekte olduğunu bunlara rağmen hala anlayamıyorsan sen taş kafalısın AKPli arkadaş...
  2 -1 ... asuregibisurat
 10. 9.
  Çoğunlukla kolay sanılan ama bunu ciddi ciddi düşünenler için hiç de kolay olmayan bir eylem. Her şeyi özellikle de sevdiğin insanları bırakıp gitmek öyle kolay değil. Ama yine de sık sık bunu yapmayı düşünürüm. Önce Türkiye'nin benden uzak bir yerine sonra da Türkiye'den hatta Avrupa'dan uzak bir yere gitmek aklımı hep kurcalıyor.
  ... hdnindsi