bugün

hükumetin yüksek et fiyatlarını düşürmek için bulduğu çaredir.

geçen gün her zaman alış veriş yaptığım kasabımla et fiyatlarının neden yükseldiği konusunda ayaküstü sohbet ettik. neden et fiyatları durmadan yükseliyor, bunun sebebini ben anlamıyorum dedim. abla dedi, et fiyatlarının yükselmesinin tek sebebi yem fiyatının yüksek olması, biz yetiştirdiğimiz kendi hayvanımızı satıyoruz. ama yem fiyatlarıyla başa çıkılmıyor, sürekli yem fiyatı yükseliyor, bu durumda zamdan başka çare kalmıyor, bu sorun çözülürse etin fiyatı da düşer dedi .

çözüm arayışındayken et üreticileriyle bir fikir alışverişinde bulunulmadan mı bu ithalat kararı alınıyor, yoksa masa başından mı yönetiliyor bu düzen?

nasılsa bu halk gıkını çıkarmadan gider daha ucuz diye alır angusunu mu diyorlar?

yoksa biz angut muyuz?
doğru karardır. et anasının amı gibi oldu. yurt dışında 15 lita. bizde 50 lira oldu .
Hepsi kapitalist sistemdeki tekellesmenın sonucudur. Zengılerımız öyle aç gözlü ki sanayi işi yetmedi bu kezde hayvancılık işine yonlendıler. E bu ülkede koç lar, şaban cılar ve yerel zenginler dev cıftlıklerde hayvancılık yaparda köydeki gariban üç, beş inekle onunla rekabet edebilirmi? Tabiki de hayır. Zaten marketlerde adamların. Kendileri üretip kendileri satıyorlar. Köylü ve çiftçinin uretmesınden daha ucuza getirdikleri halde daha pahalıya satıyorlar. Aha burayada yazıyorum ısyedıgın kadar et ithal et ve yemde ki vergiyi kaldır. Hiçbir şey fark etmez. Bir kuruş indirme gitmezler. Çünki bizim esnafımız parayı çok sever.
yurt dışından da gelse, marstan da gelse, komşu galaksiden de gelse fiyatları beş kuruş etkilemez. Fiyatlar düşsün diye getirdikleri et için bir bahane bulup takıp takıştırırlar, o et bırak aynı fiyatta kalmayı daha da artar.

Angus gelse ne yazar, memlekette bu kadar angut varken!
güncel Önemli Başlıklar