bugün

Onu oluşturan dilin yetmediğini farkettiğinde gücünün bittiğini hissedip yaptığı eylem.
Göz yaşlarını başparmağınızla usulca silerek yavaşça kulağına yaklaşıp "ben bunları her miyim amk kızı." denilmesi gereken kızdır. Yemezler anam.

Memesini açarsa dikkatim dağılabilir gerçi.
Ben direk uzaklaşıyorum ortamdan herkes açık ve net olmalı saçma sapan işlere gerek yok.
Kendisine göz diken fırsatçı piç erkeğin teselli ettiği kız modelidir.
ağlarken seksi olan kız modeli ise çok tehlikelidir.
islak gozleriyle gozlerinizin icine bakmasi cok acitir.

pismanlik duygusu hisseder, sarip sarmalamak istersiniz..
kadınlar istedikleri anda ağlayabilen yaratıklar olduğundan farklı bir an değildir.
duygusuz, donuk modelden çok daha hayırlıdır. ağlıyorsa bir anlam kattığındandır.
diz iz kadın.
kadının en güçlü silahıdır. kullanmasını bilene genelde kullanmayı bilmezler ağlamak genlerinde olduğundan dokunmatik ağlaya bilirler .
salaktır. net.
karsisindaki hoduk sinirlerini bozmustur. kendini anlatamamaktan sinirleri bozulur ve aglar.
aslan burcu olmayan kız modelidir.
suclu oldugunu bilen kizdir genellikle. halki olsa niye aglasin?
kişi haklıyken haksız konuma düşürebilecek olan kız modelidir.
en nefret edilen kız modelidir. ağlayan insana tahamül etmek zordur.
(bkz: hassas insan)
(bkz: timsah gözyaşları)
oracıkta agzının üzerine vurulası kız modeli.
dananın kuyrugunun koptugu birkaç andan sadece bir tanesidir.
aylarca hep alttan almıştır tüm tartışmalarda. kızımızın en haklı olduğu tartışmalardan sonra bile sevgilisi surat asmakta ve kızı suçlamaya geçmektedir. dayanamaz kız "peki aşkım, tamam bitanem, haklısın hayatım, özür dilerim" diyerek kapatır konuyu. sevgilisinin olmadığı her yerde gözlerinden yaşlar süzülen, bir türlü kendisini anlamayan sevdiceğine karşı iyice içlemiştir artık. durdurulamaz bundan sonra olacaklar..

bir gün kız karar verir, ne kadar kırıldığını tam anlatacakken sevgilisi "bunalıyorum artık" der, "ayrılalım". oysa ki kız her şeye rağmen istemiyordur ayrılmayı. "ayrılmak istemiyorum, seni seviyorum" der sessizce, devam ettirmeye çalışırlar ilişkilerini.. ama o kız hala istediklerini söyleyememiştir işte, sessizce beklemeye devam eder sonraki konuşmayı.. sabah akşam farketmeksizin ağlar tek başına, anlamaz onu düşüncesiz sevgilisi.. o düşüncesiz sevgili hala kıza atmaktadır suçu. kız onu düşünmüyor, anlamsızca davranıyor, ilgilenmiyor, sevmiyor, istediklerini yapmıyor, sinirlendiğinde susuyor, sinirlendiğinde belli ediyor... ne yapsa suç! üstelik yine istediği zaman kızı öpebileceğini sanmaktadır, bilmez kızın verdiği kararları. son konuşmaları olacaktır muhtemelen bu tartışma, kız ağlamaya başlayacak ve "beni görmüyorsun" diyecektir.

bir kız tartışma sırasında ağlıyorsa haklıdır. tüm kırgınlıklarını içine atmışken daha fazla üstüne giderseniz sürekli olarak sonucu bu olur.

tartışırken ağlamaya başlayan kız zayıf değildir, sadece karşısındakinin düşüncesizliğine katlanamamaktadır artık.
sinirlendiği için ağlaması muhtemeldir. karşısındaki şahs-ı muhterem saçmalayamaya başlamış, onur ve gurur kırıcı şeyler söylemiş ve dil uzatılmayacak kutsal değerlerine dil uzatmışsa bazen elinizde olmadan yanaklarınızdan yaşlar süzülür, karşınızdaki laftan anlamayıp ayrı telden çaldığı için sinirden ağlarsınız.
Güçsüzlüğünü belirterek kendisini affettirme amacı güden kız.Bide erkek versyonu vardır ki kız versyonu daha makbuldür.
ANNESi ve babası tarafından fazlaca şımartılmış hanım abla davranışı.
-tamam ya ağlama. niye ağlıyosunki. tamam ayrılmıyoruz. sakin ol.
+gerçekten ayrılmıyomuyuz??
-ya saçmalama tabiki ayrılıyoruz. saçma sapan konuşma allaasen.
+üüüüüüüüüü ühüüüüüü!
-tamam ya ağlama. niye ağlıyosunki gene. tamam ayrılmıyoruz. sakin ol.
+gerçekten ayrılmıyo...
-aaaa! bi kalk git ama ya.