1. 1.
    dün arkadaşın biri evine davet etti. en baştan tarlabaşı'nın nasıl bir yer olduğunu araştırma öyle gel yoksa gelmezsin dedi. ben de öyle yaptım. akşam çıktık fakülteden metroya bindik geldik taksim'e. oradan tarlabaşı'na yürürken arkadaş anlatmaya başladı geçen gün travestilerle karşılaşmış. arkadaşın elinde elma varmış. travestilerin bir tanesi elma demiş arapça olarak. bizim arkadaş arapça biliyor az çok. uzatmış elmayı istiyorsan al demiş. travesti almamış. öyle beklemiş. en sonunda arkadaş kızmış elmayı atmış yere yürümeye devam etmiş arkasından travestiler bunu takip etmişler. arkadaş hızlanmaya başlamış bir şekilde kurtulmuş. ben oğlum noluyoz bu nasıl mahalle böyle dedim. neyse girdik mahalledeki bir bakkala. bakaldaki dayılar siyaset konuşuyor. ama oranın siyaseti de başka, normalde benim bildiğim küçük esnaf cumhurbaşkanını savunur bunlar tam tersi neredeyse selahattin demirtaş'ı öveceklerdi konuştuk biraz öyle. şaşırdım. neyse girdik eve. ev baya küçük bir öğrenci evi. biraz oturup sohbet ettik. sonra bime gittik. bir iki atıştırmalık bir şey aldık. sonra eve geldik. menemen yapacağız. buzdolabı bozukmuş meğer. yumurtaların içi donmuş, tavada çözerek menemeni pişirdik küçük tüpte. daha sonra zeytin çıktı buzdolabından ama zeytinler de donmuş. işte öyle öyle bir şekilde karnımızı doyurduk. sonra camdan mahalleye bakıyordum. arkadaş camdan dışarı bakma vurulursun dedi. tarlabaşı sakinleri pek yabancı sevmiyorlar galiba vuruyorlarmış. daha neler neler yaşadık. ama sanırım şimdilik bu kadarı yeter. beni dinlediğiniz için teşekkür ederim sözlük.
    3 ... kazangap
  2. 2.
    Torbacı mı senin arkadaş bozo yakında kovar onu oradan.
    -1 ... shizi
  3. 3.
    beğendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
    yok torbacı değil Allah'a şükür.
    2 ... kazangap